BYD směřuje k uzavření závodu ve Francii
Výroba e-busů BYD začala 27. srpna 2018 v Allonne v regionu Oise v Pikardii na severu Francie. Podle Bus & Car Connexion se zatím vyrobilo jen třicet elektrických autobusů. Foto Bus & Car Connexion
Čínský výrobce plánoval vyrábět na severu Francie elektrobusy pro tuzemský trh. Nezískal ale dostatek zákazníků a objednávek.

Čtvrtek, 04. listopadu 2021,rebus
Čínský výrobce autobusů BYD se rozhodl uzavřít továrnu na elektrobusy na severu Francie, ale zdůraznil, že na francouzském trhu bude stále aktivní. Zprávu přinesl francouzský server Bus & Car Connexion.

Firma se rozhodla změnit strategii. "BYD France zůstane ve formě SAS pro rozvoj trhů, ale výrobní závod se uzavře. Objednávky nebyly na potřebné úrovni," vysvětluje Aurélie Plaisant, manažerka komunikace BYD France.

BYD v roce 2017 investovala do vybudování závodu na montáž elektrobusů 10 milionů Eur. Výroba začala 27. srpna 2018 v Allonne v regionu Oise. Od té doby podle Bus & Car Connexion odjelo z linky jen asi třicet elektrických vozidel, z toho deset městských autobusů: čtyři pro Beauvais, tři pro Dunkerque a dva pro Orléans. Elektrobusy se montovaly v Allonne, ale komponenty se stále vyráběly v Číně. „Plánovali jsme nabírat další zaměstnance, rozvíjet se, ale neměli jsme očekávané trhy“, řekla Aurélie Plaisant. K výrobě BYD využíval pouze třetinu z výrobních prostor a zaměstnával deset výrobních pracovníků, kteří budou, podle BYD, převedeni na jinou práci.

Závod ve Francii měl produkovat e-busy jen pro tuzemský trh, pro zbytek Evropy se vyrábí v Maďarsku.


Zpět