Od roku 2022 vznikne nová skupina Iveco
Holdingová společnost Iveco Group bude po vyčlenění z CNH Industrial NV zastřešovat osm jedinečných značek. IVECO CAPITAL, HEULIEZ, IVECO BUS, IVECO, FPT Industrial, Iveco Defence Vehicles, ASTRA a MAGIRUS.
Čtvrtek, 04. listopadu 2021,rebus
K odštěpení Iveco Group z CNH Industrial NV (NYSE: CNHI / MI: CNHI) by mělo dojít začátkem roku 2022, zároveň vstoupí na burzu. Nová skupina zahrnující IVECO CAPITAL, HEULIEZ, IVECO BUS, IVECO, FPT Industrial, Iveco Defence Vehicles, ASTRA a MAGIRUS má už nové logo a nové vedení. Generálním ředitelem byl jmenován Gerrit Marx. IVECO BUS bude řídit Domenico Nucera.

Logo znázorňuje Iveco Group jako holdingovou společnost. Decentní design zdůrazňuje značky, které zastřešuje. Základní název vznikl v roce 1975 založením Industrial VEhicles COorporation - IVECO.

"Jedinečná identita používá střízlivý typ písma, sklon a řez některých z nich vyjadřuje jednoznačné zaměření skupiny. Šedá barva evokuje stabilitu a silnou průmyslovou DNA a působí jako vodítko pro pokornou, ale tvrdou práci pro společnost, která je odhodlaná dosáhnout svých cílů. Modrá tečka mezi slovy „Iveco“ a „Group“ přerušuje barevné schéma, aby signalizovala budoucnost ovlivněnou udržitelnými inovacemi. Jako středový bod a dynamické grafické znázornění vyjadřuje rovnováhu a důraz na detaily," popisuje nové logo společnost CNH Industrial.

Pod logem jsou horizontálně umístěné jednotlivé značky. Ve střední části dominují IVECO, průkopnická značka užitkových vozidel, která navrhuje, vyrábí a uvádí na trh těžká, středně těžká a lehká užitková vozidla, a FPT Industrial, jádro skupiny, které svými motory a převodovkami dává do pohybu výrobky svých sesterských značek. FTP Industrial je globálním lídrem v široké řadě technologií pohonných jednotek pro zákazníky v zemědělství, stavebnictví, námořní dopravě, výrobě energie a užitkových vozidlech.

Vlevo od nich jsou IVECO BUS a HEULIEZ, prémiové značky autobusů pro veřejnou dopravu i autokarů. Iveco Defence Vehicles vpravo je výrobce specializovaných vozidel pro obranu a civilní ochranu. ASTRA je globální producent velkých těžkých těžebních a stavebních vozidel. A nakonec MAGIRUS - uznávaný výrobce hasičských vozidel a vybavení. Strategisky na prvním místě je IVECO CAPITAL, finanční část Iveco Group, která všechny značky podporuje. Divize finančních služeb bude ve skutečnosti sloužit jako základní kámen nových obchodních modelů Iveco Group, zejména v oblasti alternativní energie.

CNH Industrial N.V. oznámilo také organizační strukturu nové budoucí skupiny Iveco. Vychází z jednotlivých obchodních jednotek: Nákladní automobily (IVECO), Autobusy (IVECO BUS a HEULIEZ), Powertrain (FPT Industrial), Defence Vehicles & ASTRA, Firefighting (Magirus) a Financial Services (IVECO CAPITAL).

Support & Industrial, Finance, Provoz, Technologie a Digitalizace, Lidské zdroje a ICT budou přinášet efektivní řešení, která umožní obchodním jednotkám pracovat rychle a efektivně. Korporátní funkce zajistí odpovídající úroveň specifické podpory v oblastech Legislativy a dodržování právních předpisů, Institucionálních vztahů a Udržitelnosti, Komunikace a interního auditu.

Osoby jmenované do Senior Leadership Team Iveco Group:

Obchodní jednotky

Truck – Luca Sra, Prezident

Bus – Domenico Nucera, Prezident

Powertrain – Sylvain Blaise, Prezident

Defence Vehicles & ASTRA – Claudio Catalano, Prezident

Firefighting - Thomas Hilse, Prezident

Finanční služby – Simone Olivati, Prezident

Podpora a průmyslové funkce

Finance – Francesco Tanzi, Finanční ředitel

Provoz – Annalisa Stupenengo, Provozní ředitel

Technology & Digital – Marco Liccardo, Ředitel pro technologie a digitalizaci

Human Resources & ICT – Francesco Tutino, ředitel Human Resources & ICT Officer

Korporátní funkce

Institutional Relations & Sustainability – Michele Ziosi, Senior viceprezident

Komunikace – Francesco Polsinelli, Senior viceprezident

The Legal & Compliance and Internal Audit - bude oznámeno později


Zpět