UNITED BUSES spustí mezinárodní linku České Budějovice - Linz - Bad Füssing
V sobotu 16. října propojí České Budějovice, Český Krumlov a Lipensko s rakouským Lincem a lázněmi Bad Füssing autobusová linka. Pojede každou sobotu.
Čtvrtek, 14. října 2021,rebus
Provozovatel sítě vnitrostátních dálkových autobusů UNITED BUSES od soboty 16. října 2021 spouští svou první mezinárodní autobusovou linku. Pojede z Českých Budějovic, přes Český Krumlov a Lipensko do rakouského města Linz a německé lázeňské obce Bad Füssing.

"Novou, mezinárodní autobusovou linku zavádíme s cílem rozšířit turistickou dostupnost Českobudějovicka směrem na Lipensko, do oblíbeného rakouského města Linz a jihočechy hojně vyhledávaných lázní Bad Füssing ležících na hranicích Rakouska a Německé spolkové republiky. Přímé autobusové spojení výrazně zjednoduší cestování za relaxací, zábavou i výlety. Trasování linky je navrženo také s cílem zlepšit dopravní spojení Lipenska s rakouským Lincem," uvedl Karel Bílý, majitel UNITED BUSES.

Autobus bude vyjíždět z Českých Budějovic, z Mariánského náměstí každou sobotu v 7 hodin ráno. Po trase zastaví také v Českém Krumlově, Černé v Pošumaví, Frymburku, Lipně nad Vltavou, Vyšším Brodě a Rožmberku nad Vltavou. Do Lince dorazí v půl desáté dopoledne, do Bad Füssingu spoj přijíždí chvilku před jedenáctou hodinou dopoledne. V opačném směru do Českých Budějovic bude autobus odjíždět v 16:30 z Bad Füssingu, respektive v 17:50 z Lince.

Ceny jednosměrných jízdenek z Českých Budějovic do Lince, nebo Bad Füssingu začínají na 238 korunách, z Českého Krumlova na 200 korunách. Senioři, děti a studenti mohou v jednom směru cestovat již od 138 korun. Všechny spoje na lince jsou povinně místenkové. Jízdenky na nové spoje jsou již v prodeji v eshopu dopravce v průběhu dvou dnů i v partnerských prodejců IDOS a AMSBus.

Na linku jsou nasazovány luxusní dálkové autokary prémiových značek. Vozy jsou vybaveny prostornými sedadly s bezpečnostními pásy, dostatkem místa pro nohy cestujících, prostorným zavazadlovým prostorem i klimatizací.

Zpět