Nová elektrická řada od Karsan
E-ATA nabídne elektrické autobusy o délce 10, 12 a 18 metrů. První objednávky má turecký výrobce z Rumunska, kam dodá první vozy v prosinci.
Středa, 29. září 2021,rebus
Karsan oznámil svou novou plně elektrickou řadu autobusů e-ATA. Městský autobus o délce 10, 12 a 18 metrů nabídne sedm různých možností baterií, od 150 kWh do 600 kWh s dojezdem až 450 kilometrů (v 12metrové verzi s bateriemi 450 kW). S technologií rychlého nabíjení lze autobus dobít za 1 - 4 hodiny, k dispozici je i nabíjení CCS v depu.

Okan Baş, CEO Karsan, uvedl, že je zahájena sériová výroba: „Hledali jsme flexibilní a ekologickou odpověď na rostoucí potřebu velkých elektrických vozidel pro veřejnou dopravu v přeplněných městech. Řada e-ATA je výsledkem našich zkušeností s dva miliony ujetých elektrických kilometrů. Díky tomu je náš sortiment kompletním řešením a jsme jedinou značkou v Evropě, která nabízí plně elektrická vozidla všech velikostí, od 6 do 18 metrů. První objednávky na 10metrový e-ATA přišly z Rumunska. V prosinci dodáme naši první flotilu 10 autobusů e-ATA do města Slatina. Minulý měsíc jsme podepsali smlouvu na dodávku padesáti šesti kusů 18 metrů dlouhých autobusů e-ATA. Naším cílem je dodat tyto autobusy do roku 2022 dvou různých rumunských měst.“ Smlouva do Rumunska je v hodnotě 35 milionů Eur a jedná se o největší exportní zakázku e-busů.

Elektricky poháněný e-ATA nabízí díky s lehkou karosérií nabízí cestujícím plně nízkopodlažní interiér a flexibilitu z hlediska kapacity, velikosti i možností elektromotoru. Je schopen přepravit 90 cestujících v 10 metrové verzi, více než 100 v 12 metrové a více než 150 v 18 metrovém voze, v závislosti na preferovaném balíčku baterií. Díky technologii technologii elektrického náboje v kolech nabízí e-ATA velký, prostorný a ergonomický interiér, který zvyšuje efektivitu jízdy. Kokpit řidiče umožňuje ovládání vozidla do nejmenších detailů a k dispozici jsou bezpečnostní systémy, jako je kamera místo zrcátek, varování před kolizí a opuštění jízdního pruhu.

Turecký Karsan prodává elektrické modely Jest a Atak Electric dva roky a dál je bude nabízet.

On-line premiéra e-ATA 24. září 2021.

 Zpět