Slovenská prezidentka hlásí zastávku v MHD
Třicet zastávek v bratislavské MHD hlásí známé osobnosti. Na některých vozidlech jsou navíc úsměvné citáty a bonmoty řidičů. Dopravní podnik chce cestující pobavit.
Úterý, 20. července 2021,rebus
Již více než rok je svět zkoušen pandemií a ze všech stran se na lidi hrnou nepříliš pozitivní informace. Dopravní podnik Bratislava chce proto zlepšit náladu i netradičním hlášením zastávek. K cestujícím bude během nadcházejících měsíců mluvit třicet známých jmen - zpěváci, herci, moderátoři ale i sportovci, komici, lékaři a zaměstnanci dopravního podniku.

Své hlasy propůjčili zastávkám, ke kterým mají profesně, citově, lokalitou nebo jejich názvem blízko. První osobnost, která ještě vloni namluvila hlášení zastávky "Hodžovo náměstí" (u prezidentského paláce), je prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová. O zastávce Blumentál zase informuje Richard Müller, poznáme určitě i Miro Žbirku, Pavola Hammela, Janu Kirschner, Ondřeje Sokola nebo Zuzanu Kronerovou.

Kromě hlášení zastávek jsou na boční části třiceti čtyř tramvají K2S, T3 a T6A5 vzkazy řidičů DPB cestujícím. Vozy dokumentuje server imhd.sk.

"I nudná cesta do práce se může stát podnětnou. Věřím, že nejen hlášeními, ale také vtipnými poznámkami od našich řidičů, vylepšíme den nejednomu cestujícímu," uvedl Martin Rybanský, předseda představenstva DPB a.s.


Seznam zastávek a hlasů ve vozech MHD v Bratislavě
Zpět