Na Safari pro jižní Moravu
Tatra 500 HB na safari, finanční sbírka na pomoc Moravě postižené tornádem. Zdroj Muzeum Tatra 111
Máme jeden krásný autobusový příběh: Tatra 500 HB se vydala do Dvora Králové a účastníci zájezdu finanční sbírkou pomohou Mikulčicím postiženým tornádem. Poděkování patří všem, i ZOO ve Dvoře Králové.
Pondělí, 28. června 2021,rebus
Milan Horka svou nedávno renovovanou Tatru HB nenechává stát v garáži, ale vozí své známé na výlety. Jeden takový byl plánovaný na sobotu 26. června, cílem bylo Safari ve Dvoře Králové.

Plány téměř zhatilo čtvrteční tornádo, které se přehnalo částí jižní Moravy. Tvrdě zasáhlo i jednoho z kamarádů Milana Horky, který žije v Mikulčicích. Sám se právě zotavuje z následků úrazu a během pár minut přišel o vše, i o střechu nad hlavou. "Volal jsem a nabízel jsem kamarádovi svou pomoc při odklízení  trosek, ten však bezprostředně po té katastrofě zatím odmítl. Zvažoval jsem tedy, že naši sobotní výpravu do Dvora zrušíme, ale dostal jsem nápad, jak pomoci jinak. A všichni účastníci našeho zájezdu souhlasili a přispěli podle svých možností finanční částkou, která se nakonec vyšplhala na 43 000 korun. S tak velkou částkou jsem ani nepočítal. Chtěl bych poděkovat nejen jim, ale i řediteli Safari Parku Dvůr Králové. Nejen, že umožnil vjezd našeho historického autobusu do areálu zdarma a zdarma byly i vstupy pro naše cestující, ale ještě jsme měli k dispozici vozidlo s technickým zaměstnancem pro možnost natáčení. V safari se, jak všechni víme, totiž nesmí vystupovat z vozidel, a my jsme si chtěli náš výlet zdokumentovat. Vybranou částku pošleme do Mikulčic, " řekl nám k sobotní akci ve Dvoře Králové Milan Horka, majitel Muzea Tatra 111, a kromě autobusu T 500 HB ještě dalších nákladních i osobních veteránů Tatra.

Ještě dodáváme, že původní vybraná částka 43 000 korun stále narůstá, peníze posílají další lidé, obdivovatelé historické Tatry, ale i ostatní, kteří se o této chvályhodné akci dozvěděli.

V Mikulčicích určitě tento netradiční výlet za zábavou spojený s finanční sbírkou ocení a vybranou částku použijí na likvidaci škod a nebo možná už na nákup nějaké potřebné nové části svého domu.
I za nás děkujeme a na jižní Moravu přejeme hodně sil a brzký návrat k normálnímu životu.

Podívejte se na velmi povedené video z výletu na safari do Dvora Králové:Tatra 500 HB na safari, finanční sbírka na pomoc Moravě postižené tornádem. Zdroj Muzeum Tatra 111
Zpět