Posílení kapacity linky 141 Liberec - Jablonec nad Nisou
Třínápravová Solaris Urbino 15 LE původně jezdila v Ústeckém kraji. Pro provoz v IDL je musel BusLine LK přizpůsobit. Foto IDOL
Od pondělí 7. června začal BusLine LK vypravovat na meziměstskou linku 141 Liberec - Jablonec nad Nisou velkokapacitní autobusy Solaris Urbino 15 LE.
Úterý, 08. června 2021,rebus
Třínápravové autobusy o délce 15 metrů mají kapacitu 107 cestujících, z toho 55 + 2 (sklopná sedadla) míst je k sezení. Vozidla jsou vyrobena v roce 2014 a původně jezdila v Ústeckém kraji. Z kvalitativního hlediska splňují požadavky na současné standardy IDOL. Například nízkopodlažní nástup a výstup, výklopná rampa pro nájezd invalidních vozíků, prostor pro přepravu kočárků, sedadla s vysokým opěradlem, klimatizace prostoru pro cestující, elektronický informační systém. Pro provoz v síti IDOL byla provedene změna barevné kombinace do jednotného designu.

Dopravce tím naplňuje požadavky na zvyšování kvalitatitivní úrovně spojení v relaci, kde linka 141 splňuje nejen funkci meziměstské dopravy, ale v rámci integrovaného systému posiluje vnitřní dopravu obou měst. Výpravou patnáctimetrových Solarisů se tak doplňují velkokapacitní autobusy IVECO Crossway LE 14,5, které zde již delší čas provozuje ČSAD Liberec.

Linka 141 tvoří spolu s vlakem a tramvajovou dopravou soubor navzájem se doplňujících spojení. Autobus zajišťuje v první řadě rychlé přímé spojení Liberce s největším jabloneckým sídlištěm Mšeno a dále Jabloneckými Pasekami, terpve až poté obsluhu centra. Zejména na území Jablonce nad Nisou je pak využívána jako vnitroměstský spoj. V provozu je celotýdenně a v dopravní špičce školních dnů jezdí v intervalu 15 minut.

IDOL

Patnáctimetrová Urbina uvezou 107 cestujících, z toho 57 míst je k sezení. Foto IDOL
Zpět