Prvních čtrnáct lighTram® pro Winterthur
24,7 m dlouhé autobusy lighTram od HESS budou jezdit ve Winterthuru v kantonu Curych. První v létě 2022. Foto Hess
Stadtbus Winterthur objednal prvních jedenáct dvoukloubových a tři kloubové trolejbusy s bateriemi z rámcové smlouvy na celkem 70 vozidel uzavřené s HESS AG.
Úterý, 01. června 2021,rebus
Čtrnáct nových lighTram® bude v provozu od změny jízdního řádu v prosinci 2022. První téměř 25 metrů dlouhé vozidlo dodá HESS příští léto, zhruba 300 zaměstnanců Stadtbus se bude na jízdu s téměř o šest metrů delším vozidlem připravovat.

Výběrové řízení Stadtbus Winterthur začalo v říjnu 2020 a v březnu 2021 byla uzavřena rámcová smlouva. První objednávka na čtrnáct vozidel představuje přibližně 22 milionů franků (510 mil. korun) z celkových 110 milionů franků.

LighTram ve švýcarském Winterthuru v kantonu Curych v prosinci 2022 nahradí deset kloubových trolejbusů Solaris a nejstarší kloubové dieselové autobusy, které již ujely více než milion kilometrů na vozidlo a dosáhly po 17 letech konce své životnosti. Nová vozidla sníží současný provoz a hluk, hlavně na trasách, kde nebude k dispozici trolejbusové vedení a vozy pojedou na elektřinu. Nové autobusy s funkcí „Dynamic Charging“ by měla být schopná jet až padesát procent tras bez dobíjení a využívat jen akumulátor. Podle HESS odpovídá velikost baterií elektrickým vozidlům střední třídy. Nová generace vozidel HESS je má optimalizovanou spotřebu energie také vytápěním/chlazením pomocí tepelného čerpadla.Zástupci Stadtbus se byli na výrobu trolejbusů v HESS AG v Bellachu podívat. Foto Stadtbus Winterthur
Zpět