O víkendu se rozjedou další turistické spoje
Letní sezónu zahajují i autobusové linky PID. Ilustrační foto PID
Prvním květnem zahájí sezónu autobusy v lokalitách středních Čech, Máchova kraje nebo Českého ráje. Sníh na horských cyklostezkách termín posunul na konec května.
Pátek, 30. dubna 2021,rebus
V sobotu 1. května zahajuje turistickou sezónu 2021 Liberecký kraj. S ohledem na měnící se podmínky pro návštěvu památek a turistických cílů, přetrvávající sníh ve vyšších partiích Jizerských hor a Krkonoš a také zatím omezeným podmínkám pro vstup do okolních zemí bude sezónní turistický provoz zahajován postupně.

Rozjíždějí se sezónní vlaky do Českého ráje i nová turistická linka T9 z Liberce do Šluknovského výběžku k Národnímu parku České Švýcarsko. V provozu bude i v loňském roce zavedená cyklobusová linka 469 z České Lípy přes Nový Bor a Kamenický Šenov do Jetřichovic.

Do Jizerský hor a Krkonoš je z důvodu zasněžených cyklotras provoz autobusových linek přepravující kola odložen na 29. května

Do Lužických hor a Máchova kraje 1. května vyjede cyklobusová linka 469 Česká Lípa - Sloup v Čechách - Nový Bor - Kamenický Šenov - Česká Kamenice - Jetřichovice. Je uznávám papírový jízdní doklad DÚK a částečně tarif IDOL.
 
Do Českého ráje se svezete cyklobusem na lince 342 z Jablonece nad Nisou na Malou Skálou a do Turnova, 864 Turnov - Klokočí - Železný Brod, 510 Jičín - Holín - Prachovské skály - Mladějov - Sobotka - Podkost - na lince platí jen tarif IREDO.

Od soboty 1. května budou zavedeny také sezonní víkendové spoje na vybraných příměstských a regionálních autobusových linkách Pražské integrované dopravy. Posílí dopravu zejména do turisticky atraktivních lokalit do Posázaví, na Štěchovicko, Kokořínsko, do oblasti Křivoklátu, Koněprus či Průhonic.

Nové víkendové spoje od května do října:

 • 363    Posilové spoje Opatov – Průhonice dopoledne z Prahy a odpoledne do Prahy (pouze do června).
 • 382    1 spoj v sobotu dopoledne z Prahy do Stříbrné Skalice (s přímým pokračováním jako linka 654 do Vlkančic) v neděli odpoledne ze Sázavy do Prahy.
 • 390    Posilové spoje Smíchovské nádraží – Štěchovice v sobotu dopoledne z Prahy a odpoledne do Prahy, v neděli odpoledne do Prahy.
 • 555    3 páry spojů jsou prodlouženy ze Zbečna přes Křivoklát do Nezabudic.
 • 574    2 páry spojů Křivoklát – Skryje s návazností na Křivoklátský rychlík, tyto spoje pokračují ze Skryjí jako linka 576 do Rakovníka.
 • 633    2 páry spojů Beroun, aut.nádr. – Tetín – Koněprusy, jeskyně s návazností na vlaky od Prahy.
 • 654    1 spoj v sobotu dopoledne ze Stříbrné Skalice do Vlkančic (jede již z Prahy jako linka 382).
 • 673    2 páry spojů Nymburk – Chleby s návazností na vlaky od Prahy.
 • 679    4 páry spojů Kolín – Pňov-Předhradí – Poděbrady s návazností ve Velimi na vlaky od Prahy.
 • 695    4 páry spojů Mělník – Kokořínský Důl – Ráj – Mšeno s návazností na autobusy od Prahy.
 • 696    1 pár spojů Mělník – Nebužely – Kanina – Mšeno s návazností na autobusy od Prahy.
 • 697    2 páry spojů Mšeno – Ráj – Dubá – Doksy s návazností na autobusy a vlaky ve Mšeně.

Na linkách PID 338 a 390 jsou i nadále na vybraných spojích nasazeny kapacitnější kloubové autobusy.

Již od 27. března je v provozu také tradiční Brdský cyklobus, který o víkendech čtyřmi páry spojů spojuje vlakové nádraží v Dobřichovicích s brdskými Hřebeny a vede přes Černolice a Mníšek pod Brdy do Kytína. Na lince platí běžný Tarif PID, cena za přepravu kola je 16 Kč.  

Turistické linky a cyklobusy už jezdí na Jižní Moravě, na Olomoucku, do Beskyd, na Pardubicku, v Plzeňském a Ústeckém kraji.

V Karlovarském kraji bude zahájena 19. sezóna provozu cyklodopravy v sobotu 15. května. V rámci CykloEGRENSIS vyjedou Autobusy Karlovy Vary o víkendech, státních svátcích a také v pátek v období letních prázdnin na červené lince Cyklostezkou Ohře do Krušných hor a až na Klínovec. Jízdní doba červené linky z Chebu až na Klínovec je kratší o 20 minut. Oranžová linka Chebskem a Vogtlandskem do přírodního parku Přebuz bude zahájena od vyhlášení v závislosti na vývoji celkové situace v České republice i zahraničí. Děti a studenti 6 – 26 let a Senioři 65+ mohou i letos využít slevy 75% na jízdném. Cestující mají také možnost využít včasné zarezervování svého místa díky rozšířenému místenkování v IDOS (AMSbus).


Zpět