Nové autobusy pro cestující MHD v Karlových Varech
Díky čtrnácti novým nízkopodlažním autobusům Iveco bude městská flotila autobusů téměř 100% nízkopodlažní. Vozidla jezdí na zemní plyn.
Úterý, 02. dubna 2019,rebus
Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) pokračuje v obnově vozového parku. Díky finančním prostředkům z Investičního plánu rozvoje území (IPRÚ) ve výši 85% zařadí během dubna do provozu 14 nových nízkopodlažních autobusů s pohonem na zemní plyn. Starší dieselové vozy nahradí dva kloubové 18 metrové autobusy, 7 vozů Iveco Urbanway a 5 v provedení Crossway LE.
 
Autobusy splňují nejpřísnější bezpečnostní kritéria a emisní normu Euro 6. Ve městě zajišťuje MHD celkem 57 vozidel, z toho nyní bude 37 na CNG. Průměrné stáří dosáhne 5,95 let.

Cestující se v nových autobusech dočkají i většího komfortu. Budou mít klimatizaci, wi-fi, USB konektory, snadné nastupování zejména pro handicapované občany a dětské kočárky umožní nízkopodlažní vstup a další snížení nástupní plochy v zastávce.

Vozidla jsou vybavena odbavovacím systémem s akceptací platebních karet a Karlovarských karet, informačním systémem, kamerovým systémem a automatickým počítáním cestujících.

Nová vozidla dodal DPKV dealer Iveco společnost Zliner.

DPKV
Zpět