Pražská integrovaná doprava se rozrůstá do celého Středočeského kraje
Od 1. října se do PID zapojí dalších 96 železničních stanic. Lidé s integrovanými jízdenkami výrazně ušetří.
Středa, 26. září 2018,rebus
Dalších 96 železničních stanic a zastávek se zapojí ve spolupráci s Českými drahami od 1. října do systému Pražské integrované dopravy na železnici. Nově vznikají tarifní pásma 8 a 9, která sahají až na samotnou hranici Středočeského kraje. Do Pražské integrované dopravy se tak nově zapojí Čáslav, Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou nebo třeba Bělá pod Bezdězem či Březnice na Příbramsku.

Pokud si cestující koupí místo běžné jízdenky na vlak jízdenku Pražské integrované dopravy úspoří nemalou částku. Například při jízdách z Čáslavi každý den do Kolína vlakem, si můžete pořídit například čtvrtletní traťovou jízdenku se slevou IN 25 za 2 109 Kč. Když si ale koupíte čtvrtletní kupon PID pro tuto trasu, zaplatíte jen 1 800 Kč. Rozšíření systému PID do všech stanic a zastávek na území Středočeského kraje umožnil právě vznik nového 8. a 9. tarifního pásma, který schválili středočeští zastupitelé na konci letních prázdnin. Levnější jízdné platí jak pro osobní vlaky, tak na rychlíky objednávané Ministerstvem dopravy. Nejvýhodněji vyjde pravidelné cestující, pokud si zakoupí kupon na některý z nových nosičů - na Lítačku, na In Kartu Českých drah nebo na běžné bankovní karty Visa a MasterCard. Děti, junioři do 18 let, studenti do 26 leti a senioři od 65 let mají kupony se státní slevou 75 %.

Pokladní ČD umí prodat cestujícímu i jízdenku PID pro jednorázovou cestu. Pokud pojedete například z Mnichova Hradiště do zastávky Mladá Boleslav město, obyčejné jízdné ČD vás vyjde na 37 Kč, jízdné ČD se slevou IN 25 na 28 Kč a jízdenka Pražské integrované dopravy jen na 24 Kč (jízdenka pro tři pásma a 60 minut jízdy). V malých zastávkách na tratích v osmém a devátém pásmu zatím nejsou označovače jízdenek, pro nákup jízdenky lze použít mobilní telefon s aplikací PID Lítačka.

Aplikace PID Lítačka funguje od konce prázdnin a kromě vyhledávání spojení, informací o odjezdech či mimořádnostech ve veřejné dopravě, umožňuje cestujícím nákup jízdenek PID pro jednotlivou jízdu přes mobilní telefon. Díky tomu může využít cestující jízdné PID z jakékoliv zastávky či stanice v systému Pražské integrované dopravy.

Dokončení celé integrace Středočeského kraje včetně autobusové dopravy se plánuje na srpen 2019.

Více informací: PID

Zpět