Zajímavosti

Před dvaceti lety vstoupil ICOM transport do čtyř okresních ČSAD
ČSAD Slaný, Jindřichův Hradec, Benešov a Ústí nad Orlicí byly v roce 2000 v hospodářské ztrátě. V současné době hrají ve svých regionech významnou roli.
Pátek, 23. října 2020,rebus
Jak se v Brně líhnou draci
Všech nových 41 tramvají pro Brno montují zaměstnanci dopravního podniku v Ústředních dílnách. Zatím brázdí ulice šest Draků. VIDEO.
Pondělí, 19. října 2020,rebus
Po půl století dojezdily autobusy na náměstí v Mnichově Hradišti, označníky ale ještě nemizí
Masarykovo náměstí se po 59 letech mění, zmizí autobusové nádraží a vznikne nové centrum města. Devět označníků nyní mapuje historii a ukazuje budoucí podobu místa. 
Pátek, 16. října 2020,rebus
Nové polní sanitky pro Armádu ČR
Naši vojáci budou mít do konce letošního roku 19 nových sanitek Iveco. Jsou určeny na silnice a pro středně těžký terén.
Čtvrtek, 15. října 2020,rebus
Veřejnost rozhodla: stanici metra Opatov ozdobí „Flora a fauna“
Mural art Ondřeje Vyhnánka bude mít plochu 280 m2 a na vytvoření bude spotřebováno 110 litrů různých barev. Oživení se dočkají také stanice Bořislavka a Nové Butovice.
Středa, 14. října 2020,rebus
Jak přimět děti ke čtení? Ve Švédsku zkouší mobilní knihovny
Nové mobilní knihovny Volvo 7900 Electric vypadají jako les a vesmírné plavidlo. Jsou bez emisí a tiché a mohou jezdit i ve speciálních zónách.
Středa, 07. října 2020,rebus
Co nabídl Taiwan podnikateli v dopravě?
Generální ředitel ICOM transport Zdeněk Kratochvíl byl členem delegace předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Taiwan. Jaké má dojmy a co si z cesty odvezl? Rozhovor pro firemní Modrou vlnu.
Pátek, 02. října 2020,rebus
Pouze 26 procent cest ve Vídni připadá na auta, přesto zabírají nejvíce prostoru
Kolik prostoru ve městě potřebují chodci, cyklisté a řidiči automobilů? A kolik místa zabírají komunikace pro jednotlivé druhy dopravy? Auta představují pouze 1/4 cest, ale zabírají 2/3 místa.
Středa, 23. září 2020,rebus
Mikroelektronika je Firmou roku v Pardubickém kraji
Soutěž Hospodářských novin patří k největším podnikatelským kláním v zemi. Do celorepublikového finále postupuje 14 krajských vítězů, Mikroelektronika je jedním z nich.
Pátek, 18. září 2020,rebus
České patenty posouvají hranice mobility k autonomní dopravě
Ve středočeských Milovicích je jeden z největších testovacích polygonů autonomních vozidel na světě. Valeo z ČR řídí také své aktivity v nízkoemisíní mobilitě a pokročilých asistenčních systémech.
Čtvrtek, 10. září 2020,rebus
C.I.E.B.