Zajímavosti

Pražská MHD podle studie Akademie věd není zdrojem nákazy covid-19
Analýza 558 vzorků z autobusů, tramvají, vlakových souprav, nástupišť a vestibulů metra potvrdila, že při dodržování hygienických pravidel je pražská MHD bezpečná.
Pondělí, 14. června 2021,rebus
Pro fotbalové fanoušky v Německu se chystá autobusové překvapení
Německý tým jezdí v černo-červeno-zlatém autokaru MAN Lion’s Coach, ve třech městech se podobným autobusem projedou i fanoušci, ale bude městský a elektrický.
Pátek, 11. června 2021,rebus
 Siemens v Británii představil první „Elektrickou ulici – Electric Avenue“
Elektrická ulice v Londýně je dlouhá přes půl míle (800 metrů) a je plně připravena pro podporu elektrických vozidel – získala označení „Electric Avenue, W9.”
Čtvrtek, 10. června 2021,rebus
Autobusové nádraží ve Vídni bude zelené a prosklené
Nad dvoupodlažním terminálem s podzemním stanovištěm pro autobusy vyroste devadesátimetrová budova, zázemí pro nádraží a vyhlídkové plochy k Dunaji.
Čtvrtek, 03. června 2021,rebus
"Zpomal, dokud není skutečně pozdě"
Preventivní kampaň BESIPu zaměřenou na rychlou jízdu, která je příčinou 40 procent dopravních nehod, završí 10. června celovečerní dokument.
Středa, 02. června 2021,rebus
Iveco Czech Republic podporuje technické vzdělávání
Výrobce autobusů věnoval Střední škole automobilní v Holicích finanční dar a právě tato škola zvítězila i v prvním kole soutěže pro studenty oboru karosář.
Úterý, 25. května 2021,rebus
V Praze jezdí první tramvaj v novém kabátu Pražské integrované dopravy
Po autobusu dopravního podniku SOR NB12 dostala nové barvy tramvaj Škoda 14T. S novým barevným schématem PID vyjedou autobusy Solaris a elektrobusy Škoda.
Středa, 19. května 2021,rebus
50 let za volantem autobusu v Brně
Edvard Křenek a Jaroslav Hanych vozí ulicemi Brna cestující dlouhých 50 let, dohromady najeli 5 miliónů kilometrů. Důležité je "udržet nervy na uzdě".
Úterý, 11. května 2021,rebus
50 let vozů pražského metra
O výstavbě podzemní dráhy v hlavním městě Československa bylo rozhodnuto v roce 1967. Původní jednotky R1 ČKD Praha nakonec nebyly nasazeny, až do roku 1990 jezdily soupravy sovětské výroby.
Čtvrtek, 06. května 2021,rebus
Bezemisní autobusy: zvolit bateriový nebo vodíkový pohon?
Zkušenosti provozovatele největší flotily autobusů s palivovými články v Evropě. Regionální dopravce RVK v Kolíně nad Rýnem má 37 autobusů Van Hool a přijede dalších 15 Solaris Urbino hydrogen.
Úterý, 04. května 2021,rebus
C.I.E.B.