Dopravní systémy

V Malmö budují depo pro 90 e-busů
Společnost Nobina ve spolupráci se Skånetrafiken a městem Malmö staví zázemí pro flotilu téměř sta elektrických autobusů různých výrobců a délek.
Pátek, 23. října 2020,rebus
Program 'SAFE INSIDE' IVECO pro cestování s maximální důvěrou
Vzhledem k současné zdravotní situaci zavádí IVECO BUS několik řešení zaměřených na ochranu zdraví a zajištění hygienické bezpečnosti řidičů a cestujících.
Středa, 21. října 2020,rebus
S novými autobusy na bratislavské letiště přijel i nový informační systém
Dopravní podnik Bratislava do 11 nových autobusů Solaris Urbino 18 provozovaných na spojích na letiště pořídil inovativní informační systém od společnosti BUSE.
Středa, 07. října 2020,rebus
PMDP v rámci projektu INTERREG EfficienCE testují bateriovou posilovací stanici
V průběhu září a října probíhají zátěžové testy bateriové stanice napájené z trolejbusové sítě. Snímky z představení projektu a bateriové stanice.
Pátek, 02. října 2020,zdkre
V Česku vzniknou první plnící stanice na vodík
Bonett uzavřel smlouvu s Unipetrol na instalaci vodíkových stojanů, ještě letos začne s výstavbou plničky na čerpacích stanicích Benziny v Praze na Barrandově a v Litvínově. Následovat bude Brno a Plzeň.
Úterý, 22. září 2020,rebus
Bezkontaktní platby v dopravě zažívají boom
Češi se naučili platit kartou nebo mobilem i menší částky a mezi nejčastější patří právě bezkontaktní nákup jízdenek v autobusech, tramvajích nebo trolejbusech.
Pátek, 18. září 2020,rebus
Ebusco představuje novou generaci CCS zásuvek
CCS nabíjecí zásuvky Ebusco a Phoenix jsou schopny nabíjet elektrické autobusy až 500 A, tj. 240 kW. Jsou určeny pro nabíjení v depu.
Pondělí, 14. září 2020,rebus
Zlatá medaile URBIS pro Elektronické odbavování v Brně
Vítězem soutěže URBIS SMART CITY FAIR se stal Dopravní podnik města Brna za projekt Elektronického odbavování cestujících bezkontaktními platebními kartami.
Pátek, 04. září 2020,rebus
Za první měsíc si lidé v MHD v Brně „pípnutím“ koupili 205 tisíc jízdenek
Na rychlý způsob odbavení přešli uživatelé jednorázových papírových jízdenek, dopravní podnik však jejich úplné zrušení neplánuje. SMS jízdenky cestující stále využívají.
Úterý, 04. srpna 2020,rebus
BezpapírOVA: Čtyři roky platby kartou a půl rok bez papírových jízdenek
Dopravní podnik Ostrava byl prvním dopravním podnikem v Česku, který zavedl v celé síti bezkontaktní platby kartou bez tisku jízdenky. Na konci roku 2019 úplně zrušil papírové jízdenky.
Pátek, 17. července 2020,rebus
Auto-Bus
BUSE