Dopravní systémy

Nové řešení označníků s elektronickým papírem od firmy Herman
Ve Středočeských Říčanech zobrazují označníky zastávek on-line odjezdy spojů, panel může ale zcela nahradit klasické jízdní řády a ušetřit tak za jejich výměnu. Ta letos probíhala obzvlášť často.
Čtvrtek, 17. prosince 2020,rebus
Scania testovala autobus Citywide v teplotách hluboko pod bodem mrazu
Autobusy nové generace Scania Citywide prošly zkouškami v Laponsku, regionu, který má jedny z nejnepříznivějších klimatických podmínek na Zemi.
Pátek, 11. prosince 2020,rebus
Automatizace v depu elektrobusů: Ebusco a Rocsys představily robota na obsluhu plug-in nabíjení
Ruční nebo automatizované nabíjení elektrobusů v depu? Netradiční řešení v podobě robotů prezentovaly v listopadu 2020 dvě nizozemské společnosti.
Pátek, 27. listopadu 2020,rebus
Letošní svatý Martin na bílém koni nepřijel, silničáři jsou ale připraveni
Ředitelství silnic a dálnic má připraveno na zimní údržbu více než jednoho tisíce kilometrů dálnic 198 sypačů, 634 řidičů a 42 tisíc tun soli. O silnice I. třídy se starají další firmy.
Čtvrtek, 12. listopadu 2020,rebus
DÚK autobusy jezdí s dezinfekcí
Ústecký kraj nechává nainstalovat na své náklady do všech autobusů veřejné dopravy na 300 bezdotykových dezinfekčních zařízení.
Pondělí, 09. listopadu 2020,rebus
Středočeský kraj vybaví autobusy zařízením pro aktivní preferenci
V polovině roku 2023 by mělo mít 400 autobusů středočeských dopravců zajíždějících do Prahy na semaforu většinou zelenou. Záměr schválila Rada kraje.
Středa, 04. listopadu 2020,rebus
Elektrické autobusy ve městě Suceava jezdí s infopanely Bustec
Město na severovýchodě Rumunska blízko hranic s Ukrajinou pořídilo 25 elektrických autobusů od čínského ZTE. Z České republiky dodal LED panely Bustec.
Pondělí, 02. listopadu 2020,rebus
V Malmö budují depo pro 90 e-busů
Společnost Nobina ve spolupráci se Skånetrafiken a městem Malmö staví zázemí pro flotilu téměř sta elektrických autobusů různých výrobců a délek.
Pátek, 23. října 2020,rebus
Program 'SAFE INSIDE' IVECO pro cestování s maximální důvěrou
Vzhledem k současné zdravotní situaci zavádí IVECO BUS několik řešení zaměřených na ochranu zdraví a zajištění hygienické bezpečnosti řidičů a cestujících.
Středa, 21. října 2020,rebus
S novými autobusy na bratislavské letiště přijel i nový informační systém
Dopravní podnik Bratislava do 11 nových autobusů Solaris Urbino 18 provozovaných na spojích na letiště pořídil inovativní informační systém od společnosti BUSE.
Středa, 07. října 2020,rebus
Auto-Bus
BUSE