Dopravní systémy

Vídeňské elektrotaxíky se budou automaticky dobíjet při čekání na stanovištích
Během dvou let bude osm stanovišť vybaveno "neviditelnými" nabíjecími deskami a 56 taxíků konektory pro automatické nabíjení.
Čtvrtek, 07. října 2021,rebus
Brno přechází na elektronické šalinkarty
Papírové předplatní jízdenky se v Brně od Nového roku stanou minulostí, přechod na elektronické šalinkarty se týká 60 tisíc cestujících. 
Středa, 06. října 2021,rebus
Cegelec dodá statické měniče pro nové berlínské metro
Až 1 500 vagonů od Stadler bude vybaveno měniči vyvinutými a vyrobenými v České republice. Cegelec uspěl v silné konkurenci a získal zakázku za půl miliardy korun.
Úterý, 05. října 2021,rebus
Reklama od MOBILBOARD na autobusech ICOM
Na 600 autobusech na linkách provozovaných ICOM transport se objeví pohyblivá reklama. Pro každý region je připravena "na míru".
Úterý, 21. září 2021,rebus
Flotila dálkových busů FlixBus vozí kampaň od MOBILBOARD
Statické bilboardy střídají pohyblivé. Výraznou barevnou reklamu pro značku Siemens na zadní části zelených autobusů nejde přehlédnout. 
Středa, 01. září 2021,rebus
Siemens představil automatizovanou vozovnu pro autonomní tramvaje
Výzkumné konsorcium v Postupimi pracuje na digitální vozovně, kde samořídící tramvaj sama zajistí servisní funkce, například projede mycím rámem.
Úterý, 24. srpna 2021,rebus
AKASOL otevřel největší evropský závod na baterie
V pondělí 16. srpna otevřel německý výrobce v Darmstadtu svou Gigafactory 1. S plnou kapacitou může vyrobit vybavení pro 10 tisíc autobusů a nákladních vozidel ročně. 
Úterý, 17. srpna 2021,rebus
AKASOL hlásí významnou dohodu z Belgie
Výrobce bateriových systémů podepsal rámcovou dohodu s významným výrobcem autobusů a užitkových vozidel z Belgie s celkovým objemem ve dvouciferných milionech Eur.
Úterý, 20. července 2021,rebus
Cestující v Brně už rok "pípají"
Zájem o bezkontaktní nákup jízdenek kartou ve vozech je obrovský, za rok proběhlo 5 milionů transakcí, průměrně 14 tisíc denně. Cestující kupují stále i jízdenky papírové.
Čtvrtek, 15. července 2021,rebus
'Arena of the Future'
Celosvětový inovační projekt zajištění mobility s nulovými emisemi směrem k uhlíkové neutralitě. Dálnice s bezkontaktním přenosem energie pro nabíjení vozidel.
Úterý, 18. května 2021,rebus
Auto-Bus
BUSE