MHD a IDS

Veřejná doprava v Praze v nové podobě
Hlavní město představilo nový vzhled dopravy v Praze a Středočeském kraji. Do schválené grafiky by se měla vozidla, logo i další prvky sjednotit do 15 let.
Pondělí, 03. srpna 2020,rebus
Covid-19 odsunul další integraci PID, v srpnu se ale znovu rozjede
ROPID a IDSK oznámily termíny integrace Kokořínska, Rakovnicka, Voticka a Dobrovicka. Změny ovlivní cestování do 149 obcí a měst. Výhodnou jízdenku na vlak a autobus půjde koupit přes PID Lítačku. 
Pondělí, 15. června 2020,rebus
Plzeňský kraj se připravuje na cestování na jednu jízdenku
S novým dopravním systémem IDPK se v Plzeňském kraji svezeme ve všech osobních a spěšných vlacích, rychlících a expresech, v příměstských autobusech a spojích MHD na jeden jízdní doklad.
Čtvrtek, 21. května 2020,rebus
ČSAD autobusy Plzeň a obce Vejprnice a Tlučná podepsaly smlouvu na dopravní obslužnost na 10 let
Dlouhodobý dopravce v Plzeňském kraji končí s regionální dopravou, pro obce bude veřejnou dopravu dál provozovat, stejně jako své komerční linky. 
Středa, 20. května 2020,rebus
Dopravní podnik města Ústí nad Labem hodnotí uplynulý rok
Ústí má nová ekologická vozidla, moderní odbavovací systém a připravuje se na využití vodíku v městské dopravě, první vodíkové autobusy by měly vyjet v roce 2022.
Středa, 13. května 2020,rebus
Dopravní terminál na Černém Mostě se dočká revitalizace
Přestupní bod mezi metrem B a autobusovými linkami městské, příměstské i dálkové dopravy denně využije 50 tisíc lidí, přesto za více než 20 let neprošel žádnou úpravou.
Středa, 15. dubna 2020,rebus
Po Hradci Králové vyjede velikonoční trolejbus
Královéhradecký dopravní podnik připravil pro cestující opět překvapení, v době koronavirové jarně vyzdobený trolejbus určitě potěší.
Středa, 01. dubna 2020,rebus
Brněnský dopravní podnik vyškolí revizory pro řešení konfliktů
V roce 2019 napadli cestující v Brně osm pracovníků přepravní kontroly. Revizor musí být i psycholog a odhadnout kritickou situaci. Dopravní podniky proto své zaměstnance pravidelně školí.
Úterý, 18. února 2020,rebus
Mobilní aplikace PID Lítačka jako náhrada za plastovou kartu
Kromě jednorázových jízdenek si lze prostřednictvím mobilu nově zakoupit i dlouhodobé časové kupóny. V dopravních prostředcích Pražské integrované dopravy si vystačíte jen s chytrým telefonem.
Pátek, 14. února 2020,rebus
DPP pomocí ozónu vydezinfikuje všechny tramvaje
Pražský dopravní podnik se snaží zamezit rozšiřování chřipky v MHD. Pomocí aktivního kyslíku zničí viry, bakterie a odstraní i nepříjemné pachy. 
Středa, 12. února 2020,rebus
Rošero P
IDOS