MHD a IDS

Další autobusové zastávky v Libereckém kraji mají nové označníky
Pro letošní rok je v plánu výměna 638 dopravních značek, do poloviny října je již ze 60 procent splněno. Kraj do roku 2022 vymění a doplní více než 3 000 označníků.
Pátek, 30. října 2020,rebus
České Budějovice se zařadí k městům, kde lze platit v MHD kartou
V první polovině roku 2021 zaplatí lidé v městské dopravě také bezhotovostně. Karetní validátory dodává Mikroelektronika.
Čtvrtek, 22. října 2020,rebus
Praha testuje nový zastávkový označník
Od 30. září je na tramvajové zastávce Palackého náměstí nainstalován prototyp nového zastávkového označníku pro Prahu, ukáže aktuální časy příjezdů i nové mapy okolí.
Středa, 30. září 2020,rebus
Český den proti rakovině s dopravními podniky
Květinový den se letos koná netradičně 30. září. Znovu ho podpoří i Sdružení dopravních podniků.
Středa, 30. září 2020,rebus
Po Praze jezdí autobus v nových barvách PID
Jeden z autobusů SOR NB12 dopravního podniku se od ostatních odlišuje. Získal barevné provedení podle nedávno schváleného designu. Jezdí na lince 176 z Karlova náměstí na Strahov.
Čtvrtek, 17. září 2020,rebus
Letošní cenu za architekturu možná získá autobusová zastávka
Zastávka v Krucemburku na Vysočině připomíná vesnickou místnost. Autoři návrhu jí nazvali PVZ - pravou vesnickou zastávkou. Ze 191 přihlášených děl je ve finále České ceny za architekturu.
Čtvrtek, 17. září 2020,rebus
Další soutěžní návrhy na jednotný vizuální styl Pražské integrované dopravy
Soutěže na nový vzhled vozidel integrované dopravy se v prvním kole zúčastnilo 5 studií, do druhého kola postoupila HMS design a vítězné superlative.works. ROPID nyní zveřejnil i ostatní návrhy.
Úterý, 08. září 2020,rebus
ODISapka – nová mobilní aplikace pro cestování v Moravskoslezském kraji
ODISapka umožňuje vyhledat spojení autobusy, vlaky a MHD a koupit jízdenky za výhodnější ceny. Zobrazuje také odjezdy spojů ze zastávek včetně aktuálního spojení.
Úterý, 01. září 2020,rebus
Další část Středočeského kraje jezdí na jednu jízdenku - Voticko
Od soboty 22. srpna se změnilo linkové vedení na území 21 obcí ve Středočeském a Jihočeském kraji. Na jízdenku PID jde ale cestovat jen mezi Prahou a hranicí Středočeského kraje. Dál platí tarif dopravce.
Úterý, 25. srpna 2020,rebus
Veřejná doprava v Praze v nové podobě
Hlavní město představilo nový vzhled dopravy v Praze a Středočeském kraji. Do schválené grafiky by se měla vozidla, logo i další prvky sjednotit do 15 let.
Pondělí, 03. srpna 2020,rebus
Rošero P
IDOS