V neděli startuje autobusová linka DB Expressbus z Prahy do Mnichova
Provozována je společně Deutsche Bahn a Student Agency express. Novinky u autobusových spojů Student Agency express
Pátek, 09. prosince 2011, dabra
9. prosince 2011 - Čtyři zcela nové autobusy Volvo Irizar PB Student Agency express v barvách DB (Deutsche Bahn) zajistí provoz také části linky Praha – Norimberk a zpět.

Až o hodinu rychlejší spojení než vlak nabídne od neděle nová autobusová linka DB Expressbus provozovaná mezi Prahou hl. n. a hlavním nádražím v Mnichově. Denně pojedou celkem 4 spoje v obou směrech, dva z nich zastaví i na mezinárodním letišti v Mnichově. Jízdní doba je 4 a ¾ hodiny a linku společně provozuje DB Bahn a Student Agency express, který na ni nasadila zbrusu nové autobusy Volvo Irizar PB s výbavou Funtoro (typ Fun and Relax) v barevném provedení DB Bahn.

Nová autobusová linka je součástí vlakového prodejního systému DB Bahn, nákup jízdenek je možný na všech pobočkách RegioJet (Praha hl. n., Pardubice, Olomouc hl. n., Ostrava Svinov, Ostrava hl. n. a Havířov) dále na pobočkách Student Agency s prodejem jízdenek DB Bahn nebo přes internet www.bahn.com a také na mezinárodních železničních pokladnách v celé Evropě. Vzhledem k tomu, že je autobusová linka součástí systému mezinárodní vlakové dopravy, je možné – podobně jako již u více než 2 roky fungující linky Praha – Norimberk zakoupení jízdenek, pro návaznou cestu vlaky dál z Mnichova. U autobusové linky jsou samozřejmě v platnosti akční nabídky DB Bahn Europaspezial a ceny začínají na 29 EUR (cca 750 Kč). Na lince je poskytován palubní servis odpovídající produktu DB Expressbus.

V každém autobuse na lince do Mnichova je také určitý počet míst prodáván přes standardní prodejní systém Student Agency.

Dva spoje ze čtyř v každém směru na lince Praha – Mnichov a 3 spoje na lince Praha – Norimberk a zpět (včetně jednoho posilového) zajistí od neděle 11. prosince 2011 autobusy Student Agency express v barvách DB. Na palubách budou také řidiči Student Agency express a palubní personál – nicméně v uniformách DB. Personál hovoří česky a německy, případně anglicky. Společný provoz autobusové linky s DB Bahn je vedle toho, že Student Agency a RegioJet jsou největšími prodejci jízdenek ze systému DB Bahn v ČR, dalším posílením vzájemné spolupráce obou dopravců.

V Praze odjíždějí všechny spoje ve směru Mnichova a Norimberk z autobusového stanoviště na Wilsonově ulici přímo před historickou budovou Hlavního nádraží. V Mnichově a Norimberku pak všechny spoje opět zastavují přímo před budovami hlavních nádraží. Dvě linky z dopoledním odjezdem z Prahy do Mnichova zastavují také na mezinárodním letišti v Mnichově. Toto platí pak pro odpolední spoje z Mnichova.

Viz jizdenky.studentagency.cz
Od neděle vstupují v platnost další novinky u autobusových spojů Student Agency express

Linka Praha – Jihlava – Brno

· posun odjezdů z Prahy do Jihlavy
· posun odjezdů z Jihlavy do Brna
· přidání nového spoje 14:00 z Prahy do Brna
· přidání nového spoje 18:30 z Brna do Prahy

Linka Brno - Olomouc - Nový Jíčín - Příbor - Frýdek-Místek - Ostrava – Karviná

· drobné posuny časů odjezdů a příjezdů

Linka Praha – Liberec

· posun odjezdu spoje 19:45 z Liberce na 19:30 z Liberce do Prahy
· zastávka Fügnerova zařazena i do spojů 7:30 z Prahy, 15:30 z Liberce a 16:30 z Liberce
· spoj 21:00 z Prahy v prodeji na každý den
· spoj 21:30 z Prahy v prodeji pouze na neděli

Linka Praha – Hradec Králové

· posun odjezdu spoje 6:30 do Hradce Králové na 6:45 do Hradce Králové

Linka Praha – Plzeň

· posun odjezdu spoje 3:30 z Plzně na 5:05 (v předprodeji cca. 10 hodin před odjezdem)
· posun odjezdu spoje 23:55 do Plzně na 23:00 (v předprodeji cca. 10 hodin před odjezdem)

Ceny za jízdné ve spojích Student Agency express a RegioJet se zatím nemění a jsou platné do 31. prosince 2011.

TZ Student Agency
Rošero P
IDOS