Škoda Transportation přebírá dopravce Autobusová doprava - Miroslav Hrouda s.r.o
Informace Škoda Transportation:
Středa, 09. listopadu 2011, dabra
Lubomíra Černá, tisková mluvčí Škoda Transportation, BUSportálu sdělila:
Škoda Transportation koupila menšího dopravce, firmu Autobusová doprava – Miroslav Hrouda s.r.o. Pro akvizici tohoto menšího autodopravce jsme se rozhodli hlavně z toho důvodu, že se dlouhodobě zabýváme vývojem a výrobou hybridních busům, ve kterých vidíme velkou budoucnost a tento obchod nám umožní využít a otestovat naše výrobky v ostrém provozu hromadné přepravy. Nová technická řešení jsou totiž důležitou součástí firemní strategie skupiny Škoda Transportation a zásadní měrou přispívají ke konkurenceschopnosti jejích produktů. Škoda Transportation spolupracuje v rámci multioborového vývoje s řadou zahraničních společností. Tradičně spolupracuje s univerzitami, čímž podporuje rozvoj specializovaných technických oborů.
Už v roce 2009 představila Škoda Electric (člen skupiny Škoda Transportation) nový trihybrid bus, který využívá vodíkové palivové články a je charakterizován nulovými emisemi. Vývoj hybridních vozů ve společnosti intenzívně pokračuje. Jinak firma Autobusová doprava – Miroslav Hrouda s.r.o. působí v oblasti autobusové linkové přepravy už od roku 1995 a dnes má celkem 11 autobusů.

O podrobnosti jseme požádali i dopravce Autobusová doprava - Miroslav Hrouda s.r.o. Společnosti Škoda Transportation děkujeme za rychlou odpověď.
Škoda