Žluté autobusy Student Agency express jezdí nově i do Karviné
a nabízejí přestup na vlaky IC RegioJet v Olomouci hl. n. v souvislosti s se zahájením provozu těchto vlaků.
Středa, 19. října 2011, dabra
19. října 2011 - Společnost Student Agency nově zřídila od října autobusovou linku z Karviné do Brna a do Prahy. K úpravě dosavadní linky Ostrava – Praha došlo v souvislosti se zavedením vlakového spojení IC RegioJet mezi Havířovem, Ostravou a Prahou společností RegioJet, která je členem skupiny Student Agency. Z Karviné tak jezdí 3 přímé autobusové spoje do Brna, z toho jeden spoj pokračuje dál do Prahy / resp. zpět. Z Ostravy pak jezdí 5 přímých autobusových spojů do Brna denně.

Autobusové spoje vedle Karviné a Ostravy zastavují také na autobusových nádražích ve Frýdku-Místku, Příboře, Novém Jičíně a na hlavním vlakovém nádraží v Olomouci hl. n., kde je přímá návaznost na některé vlakové spoje IC RegioJet. Ta se ještě rozšíří od 1. listopadu.

Návaznost spojů začínajících v Ostravě – přestup na vlaky ve stanici Olomouc hl. n.

Již nyní navazují spoje odjíždějící z Ostravy v 6.00 hodin (v sobotu a v neděli), v 11.50 a v 15.50 v Olomouci hl. n. na vlaky IC RegioJet. Od 1. listopadu se počet navazujících spojů rozšíří – nově bude navazovat spoj odjíždějící z Ostravy ve 4.50 hodin a následně také spoj s odjezdem v 8.00 hodin. Autobusy přitom zastavují i ve městech Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, kde je hlavní předpoklad využití návazných vlakových spojů IC RegioJet.

Návaznost spojů začínajících v Karviné - přestup na vlaky ve stanici Olomouc hl. n.

Odpolední spoj s odjezdem z Karviné v 15.10 navazuje v Olomouci hl. n. na vlak IC RegioJet ve směru do Prahy. Postupně bude těchto přestupních návazností více – ranní spoj s odjezdem z Karviné v 7.30 bude mít návaznost v Olomouci na vlak IC RegioJet do Prahy už od listopadu.

Všechny spoje je současně možné využít pro cestování například do Brna či dál autobusem do Prahy či jiných destinací s přestupem právě v Brně.

Z TZ Student Agency
Rošero P
IDOS