Přímé autobusové spojení DB Expressbus mezi Mnichovem a Prahou od 11.12.2011
za 4 ¾ hodiny 4x denně. Na provozu linky spolupracují německé dráhy Deutsche Bahn se Student Agency.
Čtvrtek, 22. září 2011, dabra
Přímé autobusové spojení DB Expressbus mezi Mnichovem a Prahou s atraktivní jízdní dobou startuje 11. prosince 2011 ve spolupráci se Student Agency.

22. září 2011) - Od 11. prosince 2011 nabídnou Německé dráhy DB Bahn ve spolupráci s největším provozovatelem dálkových autobusových linek v ČR Student Agency novou expresní autobusovou linku mezi Mnichovem a Prahou. Oproti stávajícímu vlakovému spojení zkrátí jízdní dobu o jednu hodinu. Jízdní řád nabídne mezi Mnichovem a Prahou čtyři autobusové spoje v každém směru denně. Jízdní doba je 4 ¾ hodiny. Dva spoje z Mnichova do Prahy a zpět zastaví i na mezinárodním letišti v Mnichově a nabídnou přímé spojení odlétajícím nebo přilétajícím cestujícím s Prahou. Na linku budou nasazeny nové autobusy, které jsou vybaveny moderními bezpečnostními prvky a poskytují vysoký cestovní komfort. Po celou dobu jízdy bude přítomen palubní personál. Autobusy jsou vybaveny klimatizací, WC, kuchyňkou, zásuvkami pro notebooky a mobilní telefony. Kromě toho si cestující mohou zakoupit občerstvení a nápoje.

Pro cestování na této lince je k dispozici nabídka tarifů Europa-Spezial začínající na 29 €. Pro cestování z Prahy do dalších destinací v Německu s využitím nového autobusového spojení v kombinaci s vlaky DB jsou k dispozici cenové nabídky začínající na 39 €. Držitele BahnCard mohou uplatnit obvyklé slevy v rámci německého úseku cesty. Na českém úseku cesty je v platnosti 25% sleva RAILPLUS na mezinárodní jízdenky. Spoje jsou s povinnou rezervací, kterou cestující získá zdarma k jízdence při jejím nákupu.

Rezervace je možné provádět od listopadu 2011 prostřednictvím internetových stránek www.bahn.de nebo v prodejních automatech DB, v pokladnách DB, na pobočkách Student Agency a RegioJet nebo jejich internetových stránkách a prostřednictvím telefonického kontaktního centra DB a dalších prodejců vlakových jízdenek.

Na provozu této autobusové linky spolupracuje DB poprvé se Student Agency, největším provozovatelem luxusních dálkových autobusových linek v ČR. Student Agency je současně největším prodejcem jízdenek z rezervačního systému DB v České republice a nyní otevírá prostřednictvím své dceřiné společnosti RegioJet prodejní místa na dalších 5 nádražích v České republice.

Výhodné jízdenky Europa-Spezial, včetně nového autobusového spojení, stejně jako další cenové nabídky DB pro cestování z ČR do Německa a dál do západní Evropy vlakem mohou kromě pražského hlavního nádraží zakoupit i cestující například v Pardubicích hl. n., Olomouci hl. n., Ostravě Svinově, Ostravě hl. n. a v Havířově. V nabídce jsou také jízdenky na západoevropské rychlovlaky ICE, Thalys, TGV či Eurostar.

Student Agency na autobusovou linku Praha – Mnichov nasadí nové autobusy Fun&Relax v barevném provedení DB s označením, že linka je provozována ve spolupráci se Student Agency.

TZ DB a Student Agency

Doubledecker Setra 431 DT Deutsche Bahn

Expressbus DB do Norimberka
Rošero P
IDOS