ROPID: Od 1.9.2011 vyjede expresní příměstská linka 334
Smíchovské nádraží – Jesenice – Dolní Jirčany – Psáry.
Středa, 17. srpna 2011, dabra
Od 1.9.2011 bude zahájen provoz nové expresní autobusové linky 334 v trase Smíchovské nádraží – Jesenice – Dolní Jirčany – Psáry. Tato linka bude využívat nově zprovozněnou část Pražského okruhu a stane se rychlou alternativou k přetížené silnici mezi Jesenicí a Prahou.

Linka vyjede ve špičkách pracovního dne, v rozsahu 3 párů spojů. Jízdní doba linky mezi Smíchovským nádražím a Jesenicí je 21 minut, do Psár dojede autobus za pouhých 29 minut. Jedná se tak o bezkonkurenčně nejrychlejší spojení Jesenice a Psár s Prahou. Na Smíchovském nádraží lze využít návaznosti nejen na metro a tramvaje ve směru do centra, ale i na metro směr Zličín, tramvaj směr Barrandov nebo vlaky směr Radotín a Beroun.

"Díky zavedení nové expresní linky 334 předpokládáme zlepšení dostupnosti Prahy z oblasti jihovýchodně od metropole, navíc bez rizika uvíznutí v koloně. Na linku bude zpočátku nasazen nízkokapacitní autobus, podle skutečného zájmu cestujících je však dopravce připraven v případě potřeby nasadit i kapacitnější vozidlo," informuje Filip Drápal z ROPID. Na lince platí běžný Tarif Pražské integrované dopravy. Dopravu na lince 334 zajišťuje dopravce Martin Uher.

TZ ROPID
Na rozběh bude nasazen malokapacitní Stratos.
Rošero P
IDOS