Nedělní poledne v regionálním muzeu dopravy ve Strašicích.
Zážitkový fotobedekr návštěvníka Strašic při Vavřineckém posvícení.
Neděle, 16. srpna 2009, dabra
Stovky návštěvníků příjemně překvapily pořadatele Víkendu otevřených dveří v budovaném regionálním muzeu dopravy ve Strašicích. V sobotu bylo muzeum cílem návštěvníků, kteří přijeli většinou automobily, v neděli se přišli podívat "pěší". Postřehy z neděle najdete pod fotografiemi. BUSportál děkuje za laskavé přijetí.

Důležitou informací je, kdy se otevře strašické muzeum příště. Michal Kouba ze ŠKODA-BUS klubu předpokládá, že to v roce 2010 bude častěji, a to zejména v kombinaci s regionálními akcemi jako je Hamernický den apod.
Projekt muzea byl zahájen v roce 2008 spoluprací občanského sdružení ŠKODA-BUS klub a obcí Strašice. Objekt bývalých tankových garáží poskytne po rekonstrukci zázemí expozici dvacítky historických autobusů a trolejbusů různých značek, typů a stáří, od 2. světové války po současnost. Expozice bude zaměřena převážně na dopravu v bývalém západočeském kraji a doplněna ostatními předměty jako jsou jízdenky, jízdní řády, strojky na jízdenky, uniformy, fotografie a jiné.
Do Strašic po silnici doporučujeme cestu po dálnici - ať jedete od Prahy nebo od Plzně, sjezd v Mýtě a přes Medový Újezd po staré tankové silnici do Strašic. Po výjezdu z lesa se buď dejte vpravo do vesnice ....
nebo pokračujte přes pole rovnou do muzea. Podmínkou je především nebahnitý terén - i v těchto horkách jsou na cestě jámy a laguny, které se musí objíždět - a trocha řidičské šikovnosti a opatrnosti. Fabia to zvládla. (Konec cesty klame.)
V muzeu najdete už úctyhodné množství domácích vozidel i "hostů".
Můžete se i poučit o historii z panelů.
Stacionární minitramvaj s ovládáním by uvítal v obývacím pokoji nejeden chlapec.
Michal Kouba to s tramvajemi umí i doopravdy, mohli jste ho vidět i jako řidiče plzeňského unikátu - tramvaje "Křižík".
I návštěvníci umí přijet stylově.
Ve Strašicích nás tenhle maškarní rej nemůže překvapit.
Schyluje se totiž k nějaké demonstrační bojové akci velkých dětí.
Shuttle vyjíždí.
Zastávka Strašice - centrum.
Nashledanou příště.
Závěrečná projížďka s kamarádem ...