BUSmonitor květen: Kvalita autobusové dopravy na lince mezi Libercem a Prahou
klesá. Na výrazný pokles kvality cestování na frekventované lince mezi Libercem a Prahou si poslední měsíc stěžují cestující.
Čtvrtek, 31. května 2007, dabra
igenus.cz - LIBEREC - 31. 05. 2007

Na lince jezdí starší, méně pohodlné autobusy, chybí slibované občerstvení. Ke zhoršení došlo poté, co před měsícem přestala téměř na trase jezdit ČSAD Liberec a linku prakticky ovládla společnost Student Agency. Firma problémy přiznává, slibuje ale brzké zlepšení.

Mezi Libercem a Prahou nasazuje Student Agency každý den pět autobusů. Dva z nich jsou ale rozbité a proto je vystřídaly starší vozy značky Mercedes a Neoplan. Ty nemají ani občerstvení, ani palubní obrazovky. "Je pravdou, že v posledních 14 dnech šla úroveň dolů, musíme u dvou žlutých autobusů vyřešit problém s klimatizací, v horku musí fungovat na sto procent," řekl deníku MF Dnes jednatel Student Agency Radim Jančura.

Kdy firma problém s klimatizací vyřeší, Jančura neví. Zlepšení by mohlo nastat už v červnu, kdy Student Agency bude mít deset dalších nových autobusů. Podobně dopravce řeší problém s poruchovými kávovary, v řadě autobusů jsou rozbité, a proto chybí cestujícím občerstvení. Kromě toho slibuje Student Agency i vylepšení audio-video palubního systému, vedle klipů či seriálů má na lince vysílat aktuální televizní zprávy.

Student Agency jezdí mezi Libercem a Prahou každým směrem dvaadvacetkrát denně. I to je ale někdy málo: autobusy jsou čím dál plnější a některé termíny jsou i týden dopředu vyprodané. Na lince z Liberce do Prahy skončila v minulosti společnost Hotliner i Hoffmann. ČSAD Liberec omezila provoz na lince na konci dubna. Čtyřikrát týdně vypravuje do Prahy jen jediný spoj denně a ve čtvrtek, v pátek a v sobotu dva. Důvodem byla vysoká ztrátovost linky.

Přečetli jsme na http://www.igenus.cz/view.php?cisloclanku=2007053101
BUSportál - Váš reklamní partner
IDOS