Veletrh CZECHBUS v PVA EXPO PRAHA již v listopadu
Na jubilejním ročníku veletrhu se můžeme těšit na novinky SOR, SCANIA, ŠKODA ELECTRIC, SOLARIS, TURANCAR, EvoBus, ROŠERO, DEKSTRA BUS, BUSPLAN a dalších. Připraveny budou také tradiční konference.
Pondělí, 11. října 2021, rebus
Plánovaná veletržní sezóna letošního podzimu v PVA EXPO PRAHA přinese i jubilejní 10. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS. Specializovaná akce, která se již podruhé představí v Letňanech, se uskuteční ve dnech 23. až 25. listopadu. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Po náročném období veletržní přestávky kvůli koronavirové pandemii v Česku se toto odvětví znovu začíná připravovat na podzimní sezónu. A její součástí je i jubilejní ročník veletrhu CZECHBUS. Profesionálové z oblasti české a středoevropské silniční hromadné dopravy se po dvou letech sejdou na tradiční výstavě, která je nejvýznamnějším B2B veletrhem oboru. Návštěvníkům nabízí technologické novinky a trendy v sekcích autobusů, hromadné dopravy, garážové nebo servisní techniky, možnost přímého setkání s vystavovateli a zástupci renomovaných značek, ale také interaktivní program.

Významnost akce potvrzují také udělené záštity od Ministerstva průmyslu a obchodu, Svazu průmyslu a dopravy, Svazu měst a obcí, Hospodářské komory ČR, Sdružení automobilového průmyslu, Česmadu Bohemia, Sdružení pro dopravní telematiku, Asociace krajů nebo Dopravního podniku hlavního města Prahy. Již podruhé ve své historii se akce uskuteční v prostorách letňanského výstaviště, které svými parametry a komfortem zásadně přispělo k růstu veletrhu.

Výroční desátý CZECHBUS bude nabitý zejména novými modely autobusů a nepřeberným množstvím příslušenství. Tradičně nabízí také pohled do sekce alternativních druhů pohonných hmot nebo souvisejících služeb, jako jsou finance, pojištění, související marketingové aktivity nebo vzdělávání v oboru,“ říká výkonný ředitel a místopředseda představenstva organizátora, společnosti ABF, Martin František Přívětivý.

Podle organizátorů je ze strany firem o výstavní prostory velký zájem a nebude ani letos chybět žádná důležitá značka autobusů. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout novinky autobusů od společností SOR, SCANIA, ŠKODA ELECTRIC, SOLARIS, TURANCAR, EvoBus Česká republika – Mercedes, ROŠERO, DEKSTRA BUS, BUSPLAN, MAVE a nové dvě značky RAMPINI z Itálie a AUTOSAN z Polska. Další jsou v jednání.

Z oboru doplňků, vybavením a servisní techniky se budou prezentovat např. STER, BUSE, AD TECHNIK, ASFINAG MAUT SERVICE GmbH, WEBASTO & COMFORT, HERMAN SYSTEMS, TELMA, Eberspächer Praha, ANVI TRADE nebo Mikroelektronika.

Doprovodný program

I letošní ročník veletrhu bude mít rozsáhlý doprovodný program na aktuální témata v oboru. První den veletrhu proběhne akce organizovaná Sdružením pro dopravní telematiku – konference Veřejná doprava „on line“. Dále se návštěvníci mohou těšit na konferenci pořádané konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services „Elektrické autobusy pro město“, která se bude konat 24. listopadu.

Věříme, že po dvouleté přestávce a navíc letošním zrušení veletrhu Busword, přivezou vystavovatelé zajímavé novinky.

Více informací včetně kompletního doprovodného programu najdou zájemci na www.czechbus.eu.
Wi-Fi