Novou továrnu Ebusco otevře nizozemský král
Ebusco má v nizozemském Durne své sídlo. Foto Ebusco
Nizozemský panovník Willém-Alexander otevře ve čtvrtek 28. října novou tovární halu pro výrobu modelu Ebusco 3.0 v Deurne.
Pondělí, 11. října 2021, rebus
Ebusco vyvíjí, vyrábí a prodává bezemisní elektrické autobusy a nabíjecí systémy od roku 2012. Jeho ekosystémy kromě vozidel zahrnují nabíjecí infrastrukturu, skladování energie a vývoj baterií. Výroba nového modelu autobusu, Ebusco 3.0, bude probíhat v Nizozemsku. V nové tovární hale bude mimo jiné vyrábět karoserie z kompozitu z uhlíkových vláken. Tento lehký materiál je založen na vesmírné technologii. Kromě nižší hmotnosti se autobus vyznačuje větším dojezdem a delší životností. Továrna bude mít do roku 2022 výrobní kapacitu pět set autobusů ročně.

Král se zúčastní zahajovacího programu, který se zaměří na význam přechodu na energii a smart místní výrobu, a poté otevře výrobní halu. Celou budovu si prohlédne a od zaměstnanců získá informace o různých fázích výrobního procesu nového Ebusco 3.0. Součástí bude také diskuze o širším pohledu na energetickou transformaci a zejména pohled na elektrifikaci autobusové dopravy.

C.I.E.B.