Před 19 lety byl Karlín pod vodou
Před 19 lety na pražské Florenci. Voda zcela zaplavila stanici metra, autobusové nádraží, a řadu lidí připravila o bydlení. Téměř třicet domů bylo Foto Městská část Praha 8
Další
V polovině srpna 2002 se ulice Prahy proměnily v jezera. Hlavní město zasáhla největší povodeň za posledních téměř 200 let. Na Florenci nefungovalo metro ani autobusové nádraží. 
Úterý, 17. srpna 2021, rebus
Před 19 lety způsobila velká voda jen v hlavním městě škody za 27 miliard korun, z toho přibližně sedm v metru. Voda se dostala do 18 stanic a osm z nich zcela vyřadila z provozu. Nejvíce postižený byl Karlín a s ním stanice Invalidovna a Florenc, voda v některých ulicích sahala do výše 3 metrů. Oblast Florence byla kompletně zaplavená, včetně autobusového nádraží. To muselo zavřít brány 14. srpna, znovu se autobusy naplno vrátily až v říjnu.

Dnes je Karlín zcela novou moderní čtvrtí a podle úřadů má vybudovanou protipovodňovou ochranu. Na autobusovém nádraží stojí nová odbavovací hala, protíná ho zrekonstruovaný Negrelliho viadukt a v jeho okolí se aktuálně staví nové budovy. Ať už Bastion Florenc s komerčními a kancelářskými prostory u východu z metra na ÚAN, která má být dokončena ve 2. čtvrtletí 2022, nebo rozsáhlý projekt Masaryčka podél ulice Na Florenci směrem k vlakovému nádraží.   

Jak na povodeň vzpomínala pro náš web Luďka Hnulíková, ředitelka tehdejší Pražské dopravní a.s. (dnes ČSAD Praha holding a.s.) pět let poté, tedy v roce 2007, si můžete přečíst ZDE.

Autobusové nádraží srpen 2002. Foto Florenc.cz
Okolí pražské Florence v polovině srpna 2002. Foto archiv
Okolí pražské Florence v polovině srpna 2002. Foto archiv
C.I.E.B.