Pro Ústecko a Děčínsko dodá nové autobusy ZLINER
Dopravní společnost Ústeckého kraje uzavřela se ZLINER Rámcovou dohodu na dodání 20 částečně nízkopodlažních autobusů Iveco Crossway s délkou 14,5 metru. Aktualizováno 10.8.2021.
Středa, 11. srpna 2021, rebus
Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK) zveřejnila tendr na nákup až 20 nových autobusů délky 14 - 16 metrů pro Ústecko a Děčínsko 12. dubna 2021. Výsledek - Rámcová dohoda uzavřená se společností ZLINER - byla zveřejněna v registru smluv 29. července.

První nové autobusy Crossway Low Entry 14,5m Euro VI vyjedou během 14 - 24 měsíců, podle možností výrobní kapacity a termínech dohodnutých v kupní smlouvě. Vozidla budou vybavena klimatizací a USB nabíječkami, v rámci zakázky dodá ZLINER odbavovací, informační a kamerový systém. Řidič bude mít oddělenou kabinu od prostoru cestujících.

Za jeden autobus včetně informačního systému zaplatí DSÚK 5 795 tisíc korun (bez DPH). V rámci první kupní smlouvy může dopravce požadovat nejvýše 12 ks vozidel. Zajišťovat budou linky na Ústecku a Děčínsku, kde už vozy této délkové kategorie jezdí.

Dalším uchazečem ve výběrovém řízení byla Scania.

Kupní smlouvy uzavřely DSÚK a ZLINER 10. srpna. Prvních sedm autobusů Crossway Low Entry 14,5m má být dodáno nejpozději do osmi měsíců, dalších osm o měsíc později.
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD