Italské ministerstvo hospodářství vybralo dodavatele 880 autobusů
InterUrbino je dvanáctimetrový meziměstský autobus pro přepravu cestujících na delších trasách s prostorem pro odkládání příručních i větších zavazadel. Foto Solaris
Další
Až 550 meziměstských autobusů může dodat Solaris, IVECO, MAN nebo EvoBus. Consip uzavřel rámcové smlouvy i na dálkové a další typy vozů pro různé části Itálie.
Pátek, 30. dubna 2021, rebus
Společnost Solaris se dostala do užšího výběru dodavatelů na až 550 meziměstských autobusů pro Itálii. V polovině dubna podepsal výrobce rámcovou dohodu s Consip, kterou vlastní italské ministerstvo hospodářství a financí (MEF). Na základě této dohody budou mít možnost společnosti provozující veřejnou dopravu (Trasporti Pubblici Locali - TPL) přímo objednávat vozidla nebo v případě specifických požadavků znovu vybrat nejvýhodnější nabídku předloženou dodavateli, s nimiž jsou uzavřeny rámcové smlouvy. Kromě Solaris jsou to značky IVECO, MAN a Mercedes-Benz.

Ve druhé polovině loňského roku italská společnost Consip vyhlásila na dodavatele téměř 900 autobusů výběrové řízení. Solaris se zúčastnil dvou částí  na příměstské autobusy, 300 ks mělo být standardních a 250 Low Entry. Výrobce se dostal na konečný seznam dodavatelů obou typů vozidel. Nabídl typy InterUrbino a Urbino 12 LE. Vozidla budou objednávána vybranými TPL v různých částech Itálie v průběhu příštích dvou let.

Oba modely autobusů Solaris jsou poháněny vznětovými motory, které splňují přísné emisní normy Euro 6. Urbino 12 LE a InterUrbino jsou přizpůsobeny k přepravě cestujících na trasách přesahujících okraje měst. Nízkopodlažní Urbino 12 jsou příměstské autobusy mají pohodlný a ergonomicky uspořádaný interiér. Díky inovativnímu designu jsou autobusy lehké a nabízejí dostatek prostoru, širší a vyšší dveře a pohodlný průchod z nízkopodlažní části vozu Urbino dovnitř vozu. V prostorné zadní části vozidla je umístěno šest řad sedadel přizpůsobených na delší vzdálenosti.

InterUrbino je nový typ meziměstského autobusu pro přepravu cestujících na dlouhých cestách. Ve 12 metrových autobusech je prostor jak pro příruční zavazadla (na policích nad sedadly), tak pro větší zavazadla (zavazadlové prostory pod podlahou autobusu).

V italských ulicích jezdí téměř 350 autobusů Urbino a právě model Solaris InterUrbino je nejvíce populární. Výrobce dosud do Itálie dodal více než 600 vozidel tohoto typu. Celkově je v současné době na Apeninském poloostrově nasazeno více než 1 300 vozidel značky Solaris, některé z nich jsou elektrické a trolejbusy.

Součástí tendru Consip byly také kratší meziměstské autobusy, rámcové smlouvy na až 100 vozů uzavřel se společnostmi MMI Sp., EvoBus Italia a IVECO, na až 60 středních meziměstských autobusů s Otokar Europe, IVECO a TEKNE SRL, 20 turistických autobusů dodá Irizar Italia, EvoBus Italia nebo IVECO a 150 středně dlouhých příměstských autobusů bude značky IVECO, výrobce získal v této kategorii smlouvu jako jediný dodavatel. Cosip velkým výběrovým řízením výrazně snížil ceny za vozidla.

Italští dopravci mohou během dvou let objednat až 300 autobusů Solaris InterUrbino s pohodlnými sedadly a prostory pro odkládání zavazadel. Foto Solaris
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD