Do Ústeckého kraje míří nové komfortní autobusy
Kompletní instalaci informačních a odbavovacích systémů do nových vozidel SETRA 415 LE Business určených pro Dopravní společnost Ústeckého kraje zrealizovala společnost Auto-bus.cz
Další
ICOM transport v rámci nájmu autobusů poskytne Dopravní společnosti Ústeckého kraje SETRY 415 LE Business. Pro Teplicko se chystají třínápravové SETRY, ale i autobusy IVECO.
Pátek, 12. března 2021, rebus
Icom vloni na konci roku pořídil šedesát nízkopodlažních autobusů SETRA 415 LE s klimatizací, vysokými sedačkami a USB porty, uvezou 79 pasažérů z toho 45 sedících. Asi třicet vozů jezdí v rámci PID a ostatní jsou nasazovány na linky regionální dopravy napříč celým koncernem. Patnáct z nich půjčuje Icom (TRADO-BUS) v rámci smlouvy o nájmu na dva roky Dopravní společnosti Ústeckého kraje. Cena pronájmu je 27 mil. Kč, do výběrového řízení se nikdo jiný nepřihlásil.

ICOM transport se prostřednictvím ČSAD Slaný vrátí v prosinci po téměř dvou letech do Ústeckého kraje opět jako provozovatel dopravní obslužnosti, vyhrál výběrové řízení na oblast Teplicko.

V okolí Teplic bude zajišťovat meziměstskou autobusovou dopravu od 1. prosince po dobu deseti let. ČSAD Slaný počítá s tím, že převezme nejen řidiče, ale také infrastrukturu od stávajícího dopravce Arriva City. Všechna vozidla budou mít zelený design podle požadavků Ústeckého kraje.

V rámci příměstské dopravy bude jezdit 21 autobusů značky SETRA. Půjde o první třínápravové low-entry autobusy v koncernu ICOM transport v rámci linkové dopravy. Vybaveny budou kompletním informačním systémem pro cestující klimatizací, USB porty, kamerovým systémem a také systémem pro sčítání cestujících.

Meziměstskou dopravu bude zajišťovat 18 autobusů značky SETRA a IVECO Crossway. Všechna vozidla budou dvounápravová a low-entry. Samozřejmě budou vybavena kompletním informačním systémem, klimatizací, USB, kamerovým systémem a také systémem pro sčítání cestujících.

ICOM transport

Infopanely dodal Bustec. Foto Auto-Bus.cz
V Ústeckém kraji se cestující svezou v nových nízkopodlažních autobusech SETRA, ať v rámci pronájmu DSÚK nebo od prosince na Teplicku, tam už ale v barvách Ústeckého kraje. Foto Auto-Bus.cz
Rošero P
IDOS