Z víkendových otevřených vrat v dopravním muzeu ve Strašicích
Výstava některých muzejních vozidel před halou muzea. Foto Michal Kouba
Další
Zářijový IV. víkend otevřených vrat v Muzeu dopravy byl oproti červenci a srpnu, kdy navíc probíhaly nostalgické jízdy historickými vozidly, více odpočinkový - pouze prohlídkový.
Pondělí, 14. září 2020, rebus
Odpočinkový víkend to ale zdaleka nebyl pro organizátory.
"To se nedalo říci o počtu návštěvníků, kteří do muzea zavítali. Po celé léto se jejich počet za víkend držel na "posvícenské špičce" (nejvíce návštěvníků v minulosti přišlo o posvícení v srpnu) přes 300 za víkend. Ne jinak tomu bylo i nyní. Někteří navíc dorazili i se svými veterány a protože prohlídkový termín byl bez jízd našich vozidel a bylo více prostoru na nádvoří, mohli tito návštěvnící - veteránisté po dobu návštěvy své vozy vystavit vedle našich exponátů. Největším překvapením (i pro personál) byl příjezd pana Milana Horky s Dakarskou Tatrou 815," říká Michal Kouba, ze Škoda-bus klubu.

IV. víkend otevřených vrat byl navíc obohacen i o muzejní noc, která byla přesunuta ze zrušeného červnového termínu. Návštěvníky čekala netradiční večerní prohlídka s možnostít opéci si buřty a posedět u ohně.
 
Pokud nenastane neplánovaná změna, bude muzeum přístupné ještě o víkendech 10. - 11. října a pak mimořádně i 7. a 8. listopadu. Na poslední víkend budou opět naplánované vyhlídkové jízdy vozidel v intervalu 2 hodiny v rámci zakončení muzejní sezony a navíc, v sobotu okolo poledne, dorazí do muzea na svoji "Sváteční vyjížďku k 63. výročí zahájení výroby vozidla P50 ve Zwickau" AMK Trabant Plzeň. Jejich vozidla budou po dobu cca 3 hodin vystavena v muzeu a před muzeem. Očekává se asi 20 vozidel značky Trabant.
 
Zdroj a foto Škoda-bus klub

Zájem návštěvníků u recepce vchodu do muzea. Foto Michal Kouba
Vozidla ŠKODA Felicia a 110R Coupe, se kterými dorazili návštěvníci. Foto Michal Kouba
Původně ve Stašicích očekávali pana Horku s Tatrou 500 HB, nicméně i dakarská Tatra vzbudila zájem návštěvníků. Foto Michal Kouba
Dakarská Tatra pana Horky opouští muzeum a směřuje na ''tankovku'' kde ukázala jak umí vířit prach v poušti. Foto Michal Kouba
Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS
BUSE