Muzeum dopravy ve Strašicích zve na hlavní akci sezóny
O blížícím se víkendu 15. a 16. srpna proběhne ve Strašicích na Rokycansku tradiční největší akce návštěvnické sezóny.
Pondělí, 10. srpna 2020, zdkre
Tradičním zlatým hřebem návštěvnické sezóny Muzea dopravy ve Strašicích jsou oslavy posvícení v polovině srpna. Nejinak je tomu i letos, kdy se oslavy odehrají o víkendu 15. a 16. srpna 2020. Kromě zpřístupnění expozice Muzea dopravy jsou připraveny také jízdy exponátů. Během posvícení je každoročně v provozu pro veřejnost nejvíce exponátů z celého roku. Organizátoři předpokládají zejména nasazení autobusů Karosa ŠL 11, Karosa B 732 a Škoda 21 ab. Tyto autobusy budou po celý víkend zajišťovat dopravu na zvláštní obecní lince po Strašicích (přibližně v hodinovém taktu). Autobusová linka zároveň poslouží i pro návštěvníky, kteří do Strašic přicestují veřejnou dopravou. Zvláštní strašická obecní linka navazuje v zastávce Strašice, Obecní úřad na pravidelné autobusové spoje z Rokycan (a v sobotu ráno také z Prahy), a naopak historické autobusy přijíždí do zastávky Strašice, Obecní úřad v předstihu pro možnost přestupu na návazný autobusový spoj do Rokycan. Podrobnosti jsou uvedeny v přiloženém jízdním řádu.

I na letošní rok si Škoda-bus klub připravil několik novinek. Na sobotní i nedělní odpoledne jsou připraveny dva speciální turistické spoje (odjezdy z Muzea dopravy ve 13:30 a 15:30), jež návštěvníkům umožní prohlédnout si pozůstatky zaniklé Strousbergovy železnice u rybníka Tisý. Během blížícího se dne otevřených vrat budou mít návštěvníci muzea možnost poprvé zhlédnout skříň vlečné tramvajového vozu č. 6 po úpravě exteriéru (z původně nálezového stavu byl exteriér upraven do podoby, ve které vůz jako vlečný vůz sloužil v provozu v 40-50. letech). K vidění bude v Muzeu dopravy dále celá řada exponátů, vč. minimálně jednoho autobusu Škoda 706 RTO-LUX.

Škoda-bus klub ve spolupráci s Busportálem


Jízdní řády na víkend 15. a 16. srpna
K vidění bude minimálně jeden autobus Škoda 706 RTO-LUX
Tramvajový vlečný vůz č. 6 po úpravě exteriéru z nálezového stavu do podoby ze 40-50. let. Snímek zachycuje průběžný stav, finální výsledný stav bude představen během Víkendu otevřených vrat.
V zastávce Strašice, Obecní úřad budou spoje speciální obecní linky navazovat na pravidelné spoje autobusové linky z/do Rokycan (a v sobotu ráno též na spoj z Prahy).
K vidění bude řada exponátů, z nichž minimálně tři autobusy budou také jezdit na zvláštních linkách.
Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS