Muzeum dopravy ve Strašicích se letos poprvé otevřelo návštěvníkům
O víkendu 11. + 12. července využilo možnost podívat se do muzea a provést se autobusy Karosa ŠL 11, B 732 a Škoda 21 ab více než tři sta návštěvníků.
Pondělí, 13. července 2020, zdkre
S ohledem na vynucenou přestávku způsobenou opatřeními souvisejícími s koronavirem se Muzeum dopravy ve Strašicích v letošním roce poprvé otevírá namísto v květnu až v červenci. Pro návštěvníky byly kromě otevření muzea připraveny také jízdy historických autobusů Karosa ŠL 11, Karosa B 732 a Škoda 21 ab. Zvláštní historické spoje v zastávce Strašice, Obecní úřad tvořily přípoje k pravidelné regionální autobusové lince spojující Rokycany a Strašice (linky Rokycany – Cheznovice, resp. Rokycany – Hořovice), tak aby se k muzeu pohodlně dostali i návštěvníci cestující veřejnou dopravou. V sobotní ráno speciální linka navazovala také na přímý autobusový spoj Praha – Strašice.

Po oba dva dny se muzeum těšilo značnému zájmu návštěvníků, a to i přes počáteční sobotní nepřízeň počasí.  Za oba dva dny muzeum navštívilo přes tři sta návštěvníků, jízdy historických autobusů neměli o zájemce o svezení nouzi. V nedělní odpoledne návštěvníci v muzeu mohli spatřit i „klenot“ Škoda-bus klubu, autobus Škoda 706 RTO-LUX po dlouhodobé renovaci.

Muzeum dopravy ve Strašicích bude veřejnosti opět zpřístupněno už za dva týdny, o víkendu 25. a 26. července (při tomto termínu nebudou provozovány historické spoje). Nejvýznamnější akce sezóny (strašické posvícení), která je opět spojena s jízdami historických autobusů po Strašicích, proběhne o víkendu 15. a 16. srpna. Podrobnosti vč. jízdních řádů budou včas zveřejněny na webových stránkách Škoda-bus klubu i zde na Busportalu. Zejména na podzimní měsíce chystají členové Škoda-bus klubu ve Strašicích zajímavé novinky, rozhodně je i v budoucnu na co se těšit.

Škoda-bus klub
Sobotní den byl zprvu ve znamení deštivého počasí.
Vybrané spoje speciální strašické linky zastavovaly také u místní oblíbené restaurace Na poště.
Nejmenší návštěvníci ocenili možnost usednout za volant velkých strojů.
Populární byla mezi nejmenšími návštěvníky také kulisa tramvaje ze hry Dáma na kolejích.
Jeden ze spojů speciální linky v podání bývalé plzeňské Karosy B 732.
Karosa B 732 v malebné krajině na okraji Brd.
V zastávce Strašice, Obecní úřad (ObÚ) spoje speciální linky navazovaly na pravidelnou linku od Rokycan.
Díky přípojům mezi spoji došlo také k neobvyklému setkání bývalého plzeňského městského autobusu s vozem hořovické městské dopravy vypraveném na vybrané nedělní spoje linky z Rokycan do Hořovic.
Nedělní počasí přilákalo ještě více návštěvníků.
V nedělní odpoledne byl v muzeu k vidění i autobus Škoda 706 RTO-LUX.
Regionální autobusová doprava na Plzeňsku včera a dnes. Historický autobus Karosa ŠL 11 na zvláštní lince vyčkává na přestup návštěvníků z nového autobusu Setra S 418 LE business dopravce Arriva jedoucího od Rokycan.
Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS
BUSE