Volvo dodá dalších 60 velkokapacitních elektrických autobusů do Švédska
Volvo Buses podepsalo další velkou objednávku na elektrifikované autobusy. Nobině dodá příští rok 60 kloubových Volvo 7900 Electric do Malmö.
Pátek, 31. ledna 2020, rebus
Další objednávka na 60 kloubových autobusů Volvo 7900 Electric následuje po zkušenostech s 13 e-busy Volvo 7900 Electric, které začaly fungovat v Malmö na konci roku 2018. V listopadu získal výrobce mega kontrakt na až 157 elektrických kloubových autobusů do Göteborgu, dodávky začínají v tomto roce.

Elektrické  autobusy pro až 150 cestujících, které Nobina objednala, jsou modely Volvo 7900 Electric v kloubovém provedení představené na podzim 2019 na veletrhu Busworld v Bruselu. Jsou o 80 procent energeticky účinnější než odpovídající modely se vznětovými motory, uvádí Volvo Buses. Jejich baterie s kapacitou 396 kWh lze rychle nabíjet prostřednictvím OppCharge stanic na trase nebo mimo provoz v depu.

Dodávky 60 autobusů jsou plánovány od ledna do dubna 2021. V provozu budou na trasách 5 a 7 v Malmö.

"Jsme moc rádi za další významnou objednávku. V krátké době máme objednávky na 220 elektrických autobusů ze dvou největších švédských měst. To ukazuje, že elektrické autobusy jsou již životaschopným řešením pro města, která chtějí veřejnou dopravu s dlouhodobou udržitelností - autobusy, které přinášejí konkrétní zlepšení životního prostředí. Elektromobilita navíc vytváří zcela nové příležitosti pro městské plánování a zvyšuje flexibilitu pro města, která chtějí přiblížit veřejnou dopravu tam, kde lidé skutečně žijí a pracují,“ říká Håkan Agnevall, prezident společnosti Volvo Buses.

Volvo Buses

Volvo electric