Autokary Volvo z nové řady 9900 už mají majitele i v Čechách
Třínápravový autokar Volvo 9900 společnosti Autodoprava Zdeněk Tomášek. Foto AZT
Další
Společnost Autodoprava Zdeněk Tomášek převzala od Volvo Group Czech Republic v květnu dva nové modely zájezdových autokarů Volvo 9900 v luxusním provedení. Vyjedou hlavně na zahraniční zájezdy.
Pátek, 24. května 2019, rebus
Volvo Buses představilo nový autokar Volvo 9900 spolu s modelem 9700 v květnu 2018. Proti původnímu typu 9900 ještě zvyšuje úroveň komfortu a designu a přináší řadu novinek, o čemž svědčí i ocenění Sustainable Bus Award 2019 v kategorii Coach, které mu bylo uděleno na veletrhu IAA v Hannoveru v září 2018.

Od své premiéry bylo Volvo 9900 k vidění na několika veletrzích, naši zákazníci si ho mohli prohlédnout v listopadu na veletrhu Czechbus 2018 na stánku Volvo Group Czech Republic. V březnu letošního roku získal autokar Volvo 9900 ocenění za vysokou kvalitu designu v prestižní soutěži Red Dot Award.

Zatímco na evropském trhu bylo prodáno už téměř 200 kusů obou "premiérových" autokarů, v České republice luxusní model 9900 na svého prvního zákazníka čekal rok. Již několik dnů ale můžeme na našich a hlavně zahraničních silnicích dva nové modely Volvo 9900 patřící společnosti Autodoprava Zdeněk Tomášek potkat. Jde už o pátý a šestý zájezdový autobus od Volvo, které firma zvolila hlavně pro jejich maximální bezpečnost.

Obě vozidla jsou provedena v komfortní výbavě, interiér je vzdušný s velkorysým prostorem a "divadelní" podlahou. Zajímavý je systém otevírání horních zavazadlových schránek, který připomíná letadlo. Samozřejmostí jsou elektrická zásuvka a USB pro každého cestujícího. Vozidla jsou vybavena řadou speciálních systémů, které mají vliv na snížení spotřeby paliva a hlavně posílení bezpečnosti.

Autodoprava Zdeněk Tomášek provozuje autobusy Volvo od roku 2015, v roce 2017 posílila svou flotilu luxusním modelem Volvo 9900 v limitované edici.

Šestý nový autokar Volvo 9900 společnosti Autodoprava Zdeněk Tomášek se dvěma nápravami. Foto AZT
Cestující si užijí komfortní interiér. Foto AZT
Nové autokary Volvo 9900 jsou určeny hlavně na zahraniční zájezdy. Foto AZT
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD