První elektrické autobusy z nové továrny BYD ve Francii
První 100% elektrické autobusy BYD zkompletované ve Francii před katedrálou v Beauvais 8. prosince 2018. Foto BYD
Další
Města Beauvais, Dunkerk a Orléans jsou prvními zákazníky. BYD má ve Francii velké plány.
Středa, 26. prosince 2018, rebus
Nový výrobní závod otevřel BYD v Allonne u města Beauvais v oblasti Hauts-de-France teprve před pár týdny. Právě město Beauvais jako první objednalo první dva dvanáctimetrové elektrické autoubusy BYD, které byly začátkem prosince slavnostně předány společnosti Agglo du Beauvaisisis. Nové autobusy jezdí na pravidelné lince z letiště Beauvais-Tillé k městské radnici a vlakovému nádraží, a také na expresních spojích do místních hotelů.

Město Dunkerk objednalo tři 8,7 metrové midibusy, všechny byly dodané před Vánocemi do sítě DK Bus řízené společností Transdev. Autobusy budou v provozu v lednu na trase 16, která je bezplatná a obsluhuje důležité lokality v centru města, jako je vlaková stanice, univerzita a radnice. Autobusy budou v provozu celý den s jediným dobitím a ujedou 200 km. V noci budou kompletně dobíjeny v depu.

Poslední dopravce, Keolis Orléans Val de Loire, si objednal 18 metrový kloubový autobus pro síť Tao Orléans Métropole. Měl by se připojit v lednu k dalším konvenčně poháněným autoubusům.

Isbrand Ho, ředitel společnosti BYD Europe, uvedl: "Jsme velmi hrdí na první úspěšné čtvrtletí ve Francii. BYD prokázal svou schopnost nabídnout modely autobusů, které splňují potřeby měst, a to i přes řadu různých provozních požadavků. Máme již objednávky pro příští rok a jsme přesvědčeni, že se jedná o začátek úspěšné spolupráce mezi BYD a francouzskými provozovateli autobusů".

Do nově otevřeného závodu v severní Francii, 75 km od Paříže, investoval BYD asi 10 milionů eur. Budova podle původních zpráv má mít rozlohu 32 000 m² na pozemku velkém asi 8 hektarů. Je určená pro finální sestavování autobusů vyrobených v Komárom v Maďarsku hlavně pro francouzský trh. Součástí bude servisní středisko a logistické centrum pro náhradní díly. 

Tři 8,7 metrové midibusy pro Dunkerk. Foto BYD
18 metrový kloubový autobus BYD objednalo město Orléans. Foto BYD
Volvo electric