První Solaris Urbino 12 CNG nové generace mají v Chomutově
První Solaris Urbino 12 CNG nové generace bude jezdit na linkách MDH v Chomutově. Foto DPCHJ
Další
Dopravní podnik města Chomutova a Jirkova převzal jako první v České republice Solaris Urbino CNG s novou karosérií. Zajímavostí je i nové provedení v modro-bílé barvě se stříbrným pruhem.
Středa, 14. března 2018, rebus

Dopravní podnik v Chomutově a Jirkově v letošním roce zásadně obnoví vozový park. Na městských linkách jako první začnou jezdit dva nové autobusy Solaris Urbino CNG čtvrté generace EURO 6. První 12 metrů dlouhé vozidlo do Chomutova dorazilo 13. března.

V blízké době převezme Dopravní podnik ještě druhý 18 metrů dlouhý kloubový autobus.

Kromě dnes již standardního komfortního vybavení pro cestující i řidiče je ve vozidlech zabudovaný kamerový systém u všech dveří a na stropě, včetně couvací kamery. Novinkou je nové barevné provedení v modro - bílé se stříbrným pruhem.

V dubnu začnou do Chomutova postupně přijíždět i nové trolejbusy. Z celkových patnácti vozů dodá plzeňská Škodovka pět dvanáctimetrových typu Škoda 26 Tr a deset osmnáctimetrových kloubových typu Škoda 27 Tr.

Nové trolejbusy nahradí téměř všechny stávající vozy, z nichž většina má za sebou více než dvacet let provozu. Dopravnímu podniku se tak výrazně sníží náklady na údržbu a provoz. Moderní nízkopodlažní trolejbusy s asynchronním pohonem například nabídnou plošinu pro vozíčkáře a nový zvukový orientační a informační systém.

Zdroj: DPCHJ

Novinkou je i barevné provedení v modro - bílé se stříbrným pruhem. Foto DPCHJ
ZIEHL-ABEGG CZ
Volvo electric