V Budapešti vyjela první Trollina s elektrovýzbrojí Škoda
Foto Škoda
Další
Konsorcium firem Škoda Electric a Solaris představilo veřejnosti první trolejbusy.
Pátek, 04. září 2015, dabra
Plzeň, 4. 9. 2015 – Budapešťský dopravní podnik (BKK) si objednal celkem 36 nových moderních trolejbusů, dalších 72 trolejbusů si může zákazník objednat v rámci opce. Objem současné dodávky je zhruba 520 milionů korun.

Předmětem dodávky je dvacet nových nízkopodlažních dvanáctimetrových vozidel a šestnáct osmnáctimetrových kloubových nízkopodlažních trolejbusů s karosérií Solaris. Škoda Electric zajišťuje dodávku kompletní elektrovýzbroje, baterií a také finální montáž vozidel. Všechny trolejbusy budou vybaveny klimatizací pro cestující, moderním informačním systémem a možností jízdy na baterie na částech linky bez trakčního vedení. Vozidla mají také kamerový systém, který zajišťuje větší bezpečnost cestujících a speciální informační systém, který počítá váhy cestujících. Dodávka všech 36 trolejbusů se uskuteční do konce roku 2015.

Při slavnostní akci oznámili zástupci města a dopravce BKK, že v první fázi začne v provozu v ulicích hlavního města sloužit sedm trolejbusů. Kompletní projekt je uvažován až na 108 nových trolejbusů a financován z Fondu soudržnosti Evropské unie, maďarskou vládou a z prostředků Magistrátu města Budapešti. „Zákazník tedy může v následujících letech uplatnit opci na dalších až 72 trolejbusů, celková hodnota kontraktu tak může být až 1,7 miliardy korun," informuje Pavel Kuch ze Škoda Electric.

Skupina Škoda Transportation dodala do Maďarska od roku 2007 produkty za více než pět miliard korun. Plzeňská Škodovka na konci letošního února úspěšně zakončila projekt tramvají pro město Miskolc. Škoda Transportation předala tamnímu dopravnímu podniku celou sérii 31vozidel ForCity Classic. Kromě Budapešti jezdí v Maďarsku navíc škodovácké trolejbusy v Debrecínu nebo Szegedu. Škodovka se rovněž podílela na dodávce metra právě do maďarského hlavního města.

Z TZ Škoda

4/2015: Poprvé na BUSportálu: Prototyp Trollina s elektrovýzbrojí Škoda pro Budapešť

6/2015: Poprvé na BUSportálu: Prototyp kloubového Trollina s elektrovýzbrojí Škoda pro Budapešť

Foto Škoda
Ředitel BKK Dabóczi Kalman. Foto Škoda
BUSportál - Váš reklamní partner
IDOS