Iveco dodalo dopravní společnosti ICOM transport 17 autobusů Crossway
Foto Iveco Bus
Další
určených pro přepravu na linkách ČSAD Ústí nad Orlicí, a to i v oblasti Vysokého Mýta.
Středa, 25. září 2013, dabra
Iveco předalo společnosti ICOM transport 17 dvanáctimetrových autobusů Crossway v průběhu slavnostního ceremoniálu ve Vysokém Mýtě 25.9.2013.

Slavnostní předání 17 meziměstských autobusů Crossway 12 m proběhlo na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Předání se zúčastnili Zdeněk Kratochvíl, generální ředitel ICOM transport a.s., Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva, ICOM transport a.s., Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje, Jaromír Dušek, náměstek hejtmana Pardubického kraje a Miloslav Soušek, starosta města Vysoké Mýto. Dodavatele a výrobce autobusů reprezentoval Pierre Lahutte, Senior Vice Prezident Iveco Bus a předseda dozorčí rady Iveco Czech Republic, a.s., Pavel Pachovský, generální ředitel a předseda představenstva Iveco Czech Republic, a.s. a Jan Kimla, obchodní ředitel Iveco Bus pro trhy střední a východní Evropy.

ICOM transport dnes reprezentuje téměř 1 400 vozidel a zaměstnává 1 800 zaměstnanců. Nové modrobílé autobusy Crossway, vyrobené výrobním závodem Iveco Czech Republic, a.s. ve Vysokém Mýtě, budou jezdit na linkách ČSAD Ústí nad Orlicí.

„Prodej 17 našich meziměstských autobusů tak významnému dopravnímu uskupení, jakým v současnosti ICOM transport v České republice je, opět posílí pozici autobusů Iveco na našem trhu. V posledním letech se nám daří na exportních trzích, ale tuzemsko je pro nás i nadále velmi důležité. A úspěch u velkého českého dopravce nám dělá velkou radost. Stejně jako fakt, že naše výrobky budou jezdit v regionu, kde vytváříme zhruba 3 000 pracovních míst,“ řekl Pierre Lahutte z Iveco Bus.
Autobusy CROSSWAY o délce 12 metrů jsou vyrobené ve standardním provedení, vybavené motory IVECO CURSOR. Plní aktuální platnou emisní normu EURO V. Autobusy v barvách společnosti ICOM mají 45 čalouněných sedadel, pohodlné nastupování i vystupování usnadní cestujícím dvoje dveře, druhé v šířce 1 200 mm.
Z TZ Iveco Bus
Další fotografie naleznete na webu města Vysoké Mýto
BUSportál: Nákupem autobusů Iveco Bus z Vysokého Mýta diverzifikuje skupina ICOM transport svoji dosavadní nákupní politiku, která byla orientována převážně na vozidla Mercedes-Benz. viz např. Autobusy Mercedes-Benz Intouro pro ICOM transport. Výjimkami v minulosti byly jednak autobusy již nevyráběné značky TEDOM v roce 2009 pro TRADO MAD v Třebíči a autobusy Irisbus Crossway LE v roce 2008 pro ČSAD Slaný.
Foto Iveco Bus
Foto Iveco Bus
Foto Iveco Bus
BUSportál - Váš reklamní partner
IDOS