Jindřichohradecké místní dráhy jako první železniční dopravce v systému AMSBUS
Vedoucí přepravy JHMD Martin Vochozka seznámil Jana Kotíka z ČSAD SVT Praha s provozem a technickým vybavením JHMD. (Lokomotiva byla vyrobena v roce 1897 v Rakousku a tento typ lokomotivy se historicky na jindřichohradeckých úzkokolejkách vyskytoval.)
Další
e-jízdenku na JHMD si můžete koupit od 12.10.2012. Poprvé na podzimní jízdu zvláštním parním vlakem na trase Jindřichův Hradec – Nová Bystřice s odjezdem 27. 10. 2012 v 10.50 hodin.
Čtvrtek, 11. října 2012, dabra
Aktuálně se chystá připomenutí 115. výročí provozu úzkorozchodné železnice 21.10.2012, kde se bude podepisovat "Smlouva o spolupráci s rakouskou společností NÖVOG. Na tyto oslavy byli pozváni i zástupci společnosti ČSAD SVT Praha s.r.o. , která vyvíjí a provozuje předprodejní systém AMSBUS.

JINDŘICHŮV HRADEC - Od září tohoto roku se Společnost Jindřichohradecké místní dráhy, a.s. (JHMD) staly součástí prodejního systému pro dálkové a mezinárodní linky autobusové dopravy AMSBUS jako vůbec první železniční dopravce v České a Slovenské republice, který je do tohoto rezervačního a prodejního systému všech významných autobusových dopravců integrován.

Pilotně zkušební provoz byl zřízen na nádraží JHMD v Kamenici nad Lipou, kde si mohou cestující zakoupit jízdenku na pokladně. V nejbližší době dopravce uvažuje také o rozšíření prodejních míst do Nové Včelnice a Černovic u Tábora. Zároveň vstoupil do systému jako dopravce, takže je možné si ve více než 250 kancelářích a na eShopu AMSBUS v ČR a SR rezervovat a koupit jízdenku do nostalgických parních vlaků JHMD. Systém umožňuje vybrat si požadovaný vůz, provést rezervaci a případně i zakoupení jízdenky s místenkou on-line prostřednictvím eShopu. Požadavek na rezervaci jízdenky je automaticky zpracován a okamžitě se cestující dozví, zda je pro něj jízdenka rezervována a může si zvolit způsob úhrady. Poprvé bude možné si e-jízdenku koupit na podzimní jízdu zvláštním parním vlakem na trase Jindřichův Hradec – Nová Bystřice s odjezdem dne 27. 10. 2012 v 10.50 hodin.

Na novém prodejním místě v Kamenici nad Lipou se v blízkosti nádraží nachází řada výrobních firem, jejichž zaměstnanci, pocházející často z Moravy a ze Slovenska, mohou pohodlně využívat tento systém při svých cestách domů.

Tímto krokem rozšiřuje JHMD v Kamenici nabídku služeb, v rámci níž lze standardně zakoupit jízdenky na pravidelné linky do železniční sítě JHMD a ČD, využít zásilkovou službu ČD-kurýr nebo úschovnu zavazadel a kol. Zajímavostí je, že právě na této stanici se nachází historická tiskárna unikátních lepenkových jízdenek, které byly v minulosti nedílnou součástí cestování po železnici stejně jako moderní elektronické jízdenky dnes.
Společnost Jindřichohradecké místní dráhy, a.s. je prvním soukromým provozovatelem veřejné železniční dopravy v České republice. Na tratích Jindřichův Hradec - Nová Bystřice a Jindřichův Hradec - Obrataň provozuje pravidelnou osobní a nákladní dopravu v motorové trakci a během letní sezóny pravidelné parní vlaky s historickými vozy.
TZ Jindřichohradecké místní dráhy, a.s.
Pokladna s předprodejem AMSBUS Kamenice nad Lipou.
Rošero P
IDOS