Změny jízdních řádů na Vysočině
S novými jízdními řády by se mělo zlepšit dopravní spojení 150 obcí v oblasti hranic kraje Vysočina a Jihomoravského kraje. Zakoupit půjde přestupní jízdenku VDV. Ilustrační foto ICOM transport
Od neděle 12. prosince se zlepší mezikrajské autobusové spojení mezi Vysočinou a Jihomoravským krajem. Do jara budou zavedeny platby kartou.
Středa, 08. prosince 2021, rebus
K termínu celostátní aktualizace jízdních řádů, k 12. prosinci 2021, dochází i ve Veřejné dopravě Vysočina (VDV) ke změnám v organizaci a odbavování.
 
V linkové autobusové dopravě budou na většině území kraje drobně upraveny časové polohy spojů. Zásadní změna přijde v oblasti ohraničené územím hranic kraje Vysočina s Jihomoravským krajem (Velká Bíteš – Velké Meziříčí – Třebíč – Moravské Budějovice). „Jedná se o optimalizaci další velké oblasti do podoby jízdních řádů Veřejné dopravy Vysočina, kdy bude cestujícím nabídnuta větší variantnost spojení, to znamená více spojů. Současně cestující může využít potenciál přestupní jízdenky dle tarifu VDV. Změna se dotýká cca 150 obcí, se kterými dané změny byly projednány,“ uvedl Martin Hyský, předseda krajského Výboru pro strategické projekty.

Podoba jízdních řádů v drážní dopravě doznává ve většině případů změny spočívající v drobných úpravách časových poloh z důvodu stabilizace jízdního řádu. Nejzásadnější změnou je obnovení některých spojů.

Nově dochází k rozšíření územní platnosti tarifu VDV v rámci přesahů na území sousedních krajů v drážní dopravě, konkrétně na území Středočeského kraje do Zruče nad Sázavou a Čáslavi, na území Jihočeského kraje do Tábora a Dačic. V období zimních měsíců dojde u všech dopravců zapojených do systému VDV k možnosti platby bankovní kartou a v průběhu roku 2022 zavedení možnosti koupi jízdního dokladu v rámci mezikrajské cesty již na začátku cesty.

V roce 2022 bude Kraj Vysočina dopravně optimalizovat oblast Žďárských vrchů a západní oblast od města Jihlavy.
Rošero P
IDOS