Yutong přiveze elektrické autobusy na konferenci OSN o změně klimatu
55 elektrických autobusů Yutong E12 pro Mc Gill's v Glasgow. Foto Yutong
Další
Na COP26, která proběhne od 1. do 12. listopadu v Glasgow, bude v provozu 55 elektrických autobusů Yutong E12.
Čtvrtek, 21. října 2021, rebus
Na 26. konferenci OSN o změnách klimatu (COP26) do britské Glasgow je pozván jako jeden ze zástupců sektoru veřejné dopravy čínský Yutong.

Během konference Yutong vydá manifest pro závodění s nulovými emisemi uhlíku, jehož cílem je užší spolupráce s provozovateli autobusů a širokou veřejností na celém světě při budování sítí veřejné dopravy bez obsahu uhlíku.

Podle výrobce autobusů bude uvedeno při této příležitosti do provozu 55 e-busů Yutong E12, které budou cestujícím v Glasgow poskytovat bezemisní přepravu. Yutong zvýšil u E12 výšku od podlahy po střechu na 2 468 metrů a i díky ekologicky šetrnému vnitřnímu materiálu z PVC a pokročilé technologii NVH (noise, vibration, harshness) poskytuje autobus cestujícím pohodlnější jízdu. Vůz splňuje všechny požadované bezpečnostní normy EU.

Největší soukromý provozovatel autobusů ve Velké Británii, Mc Gill's, očekává se zavedením elektrických autobusů snížení emisí uhlíku v Glasgow o více než 20 tun.

Do konce roku 2020 prodal Yutong více než 110 000 kusů elektrických autobusů. Kromě Velké Británie jezdí také ve Francii, Norsku, Dánsku, v Chile nebo Kataru. Výrobce je od září 2021 členem globální kampaně Race to Zero, která má za cíl získávat podporu podniků, měst, regionů a investorů pro udržitelné a zdravé životní prostředí s nulovým uhlíkem a předcházení budoucím hrozbám.

Volvo electric