Vozy v městské dopravě v Chomutově a Jirkově doplní dva nové autobusy
Poslední nové autobusy Solaris Urbino 18 CNG získal dopravní podnik na konci ledna 2020. Foto DPCHJ
Další
Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova nedávno modernizoval svou flotilu třiceti trolejbusy a autobusy na CNG. Ekologická vozidla doplní dvěma novými autobusy na naftu.
Úterý, 20. dubna 2021, rebus
Je to tři roky, kdy jsme se byli ve Škodě Electric podívat na montáž kloubových trolejbusů Škoda 27Tr s karosérií Solaris Urbino pro Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova (DPCHJ). V následujících týdnech do Chomutova postupně odjelo 10 vozů. Na jaře 2018 dopravní podnik nasadil do provozu také pět dvanáctimetrových trolejbusů Škoda 26Tr.

V letech 2018 až 2020 zařadil DPCHJ do provozu městské dopravy 12 autobusů Solaris Urbino CNG čtvrté generace s pohonem na CNG a tři Solaris Urbino 18. První dorazily také v březnu 2018 a byly také prvními Urbino 12 na stlačený zemní plyn s novou karosérií v České republice.

V současné době je zveřejněno výběrové řízení na dodávku dvou dvanáctimetrových plně nízkopodlažních autobusů na naftový pohon. Předpokládaná hodnota zakázky je 12 milionů korun, uchazeči musí podat nabídku do 27. května.

Nové dieselové autobusy ve vozovém parku MHD budou sloužit pro posílení a obnovu dopravních a zálohových kapacit provozu a nahradí autobusy Solaris z roku 2008 a 2009 používané na výjezdy záloh, kde je potřeba okamžitého výjezdu. 

C.I.E.B
Zliner
Volvo DD