Volejbalový turnaj O pohár ministra dopravy ČR
V sobotu 11. září se utká v dopraváckém volejbalovém turnaji ve Ždáru nad Sázavou šestnáct družstev o tři poháry. Vloni téměř třicetiletou tradici přerušil Covid-19.
Pátek, 13. srpna 2021, rebus
O víkendu 9. -12. září se uskuteční opět ve Žďáře nad Sázavou volejbalový turnaj o poháry ministra dopravy, Sdružení ČESMAD BOHEMIA a Jana Pernera. Téměř tři desítky let trvající tradici přerušil v loňském roce koronavirus. Rok před tím si putovní pohár ministra dopravy odvezlo družstvo "VIP", pohár Sdružení ČESMAD BOHEMIA družstvo Institut Jana Pernera a pohár Jana Pernera zůstalo ve Žďáru, odneslo si ho vítězné místní družstvo dopravní společnosti ZDAR. Právě ZDAR je už šest let hlavním pořadatelem této sportovní akce.   

Na Vysočinu se hráčky a hráči volejbalu sjedou letos po osmadvacáté. S myšlenkou uspořádat turnaj pro volejbalové nadšence z oblasti dopravy přišel Jan Kotík, dlouholetý ředitel ČSAD SVT Praha, který tento týmový míčový sport hraje od mládí a volejbal je dodnes jeho hlavním koníčkem. Jeho záměr podpořilo tejdejší Ministerstvo dopravy a spojů a několik dalších partnerů, z nichž ty nejdůležitější - hlavní organizátor turnaje po sportovní stránce - TJ Žďár nad Sázavou, a důležitý sponzor - Sdružení ČESMAD BOHEMIA, zůstávají věrni po celých téměř třicet let.

Pod záštitou Ministerstva dopravy se letos ve třech výkonnostních kategoriích: profesionální, poloprofesionální a amatérské, utkají družstva:

STUDENT AGENCY
ČSAD Uherské Hradiště
Institut Jana Pernera
Kontron Transportation
Město Žďár nad Sázavou
Ministerstvo dopravy
OLTIS Group
Plzeňské městské dopravní podniky
SFDI
TJ Žďár nad Sázavou
VIP
ZDAR
SHERLOG-Secar Bohemia
Ředitelství silnic a dálnic
ČSAD Frýdek Místek
Centrum dopravního výzkumu


Turnaj se za příznivého počasí koná na volejbalových kurtech TJ Žďár nad Sázavou „Na Rybníčku“, pokud ale počasí organizátorům nepřeje, utkání se odehrávají v tělocvičně 5. ZŠ a ve sportovní hale „Bouchalky“.

Po náročném dni čeká všechny soutěžící v Sokolovně ve Žďáru nad Sázavou zakončení v podobě společenského večera a vyhlášení výsledků. Kromě putovních pohárů získávají první tři vítězná družstva ze všech kategorií dárkové koše a věcné dary. Pro všechny bude i letos připravena večeře formou rautu, doprovodný program a nakonec i hudba a tanec. Připomeňme, že turnaj není nijak dotován, na svou účast přispívají hráči formou startovného a velkou část výdajů pokrývají příspěvky získané od sponzorů. Kromě Česmad Bohemia dlouhodobě turnaj podporují Asociace Středočeských dopravců a Sdružení pro dopravní telematiku, v minulých letech také Správa železniční dopravní cesty. Několik dalších firem věnuje hráčům věcné dary.    

Celou akci dokumentuje Pavel Pinkas, díky jeho fotografiím se můžeme zpětně podívat na poslední ročníky turnaje. Z toho minulého jsou na odkazu ZDE.

Zpětně lze dohledat informace o všech turnajích na našem webu. Jako první vyšel článek o 11. ročníku z roku 2003 (tedy jen krátce po vzniku Busportálu), v té době jezdilo do Žďáru i více než 30 družstev. To už bylo na organizaci celého turnaje opravdu náročné.

Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS
BUSE