Vídeň v červnu ukončí testovací provoz autonomních autobusů
Autonomní autobusy poprvé vyjely do ulic nové vídeňské čtvrti Aspern v polovině roku 2018. Testování probíhá v rámci společného výzkumného projektu Wiener Linien, technologického institutu AIT, organizace pro bezpečnost provozu KFV, testovacího sdružení TÜV Austria, Siemens Mobility a výrobce Navya. Foto Manfred Helmer
Další
Po více než dvou letech ukončí Vídeň 23. června testovací jízdy dvou autonomních autobusů. Výsledky výzkumného projektu budou zveřejněny v červenci.
Středa, 05. května 2021, rebus
Autonomní autobusy poprvé vyjely do ulic nové vídeňské čtvrti Aspern v polovině roku 2018, nejprve na půlkilometrovém okruhu kolem konečné stanice metra. Cestující se s nimi poprvé mohli svézt od 6. června, a to na přibližně dvoukilometrové trase. Vídeňský dopravní podnik Wiener Linien nyní oznámil, že testovací provoz bude ukončen k 23. červnu a po několika dnech oba autobusy Vídeň opustí.

Testování samořídících autobusů probíhá v rámci společného výzkumného projektu, na němž se kromě Wiener Linien podílí i rakouský technologický institut AIT, organizace pro bezpečnost provozu KFV, testovací sdružení TÜV Austria, Siemens Mobility a výrobce Navya. S výsledky bude veřejnost seznámena koncem července.

Jízdy autonomních autobusů probíhají v nově vznikající čtvrti Aspern Seestadt, kde město Vídeň testuje stovky prvků chytrého města. Svezení je zdarma, vzhledem k aktuálním pandemickým opatřením však do vozidla může s FFP2 respirátory nastoupit maximálně pět osob z jedné domácnosti nebo dvě cizí osoby. V závislosti na povětrnostních podmínkách bývají vozidla v provozu v pracovní dny od cca 7:30 do 12 hodin.

Zahraniční kancelář města Vídně

Volvo electric