Velké objednávky pro Scanii ze Švédska
Velké objednávky od Nobina a Transdev zahrnují 61 double-deckerů Scania Van Hool. Foto: Scania
Nobina, Transdev a Arriva objednaly 144 autobusů, včetně double deckerů Scania Van Hool.
Středa, 03. listopadu 2021, rebus
Scania získala velké objednávky na autobusy od společností Nobina, Transdev a Arriva pro dopravu v krajích Östergötland, Västerbotten a Skåne. Celkem dodá výrobce všem třem dopravcům 144 autobusů, z toho až 61 dvoupodlažních.

Největší autobusový dopravce v severském regionu Nobina si objednal 33 double deckerů Scania Van Hool a 18 vozů Scania Citywide LE pro provoz expresní a regionální autobusové dopravy z Linköpingu, hlavního a největšího města regionu Östergötland.

Transdev objednal od Scanie celkem 62 nových autobusů, 29 double deckerů Scania Van Hool a 20 autobusů Scania Citywide LE pro expresní i regionální autobusovou dopravu z Norrköpingu ležícího na východním pobřeží Švédska v regionu Östergötland. Dalších 13 autobusů Scania Interlink LD pro Länstrafiken v regionu Västerbotten. Provoz bude zahájen v první polovině roku 2022.

31 nízkopodlažních autobusů Scania Citywide dodá Scania společnosti Arriva Sverige AB pro posílení regionální a městské dopravy v Kristianstadu v regionu Skåne od 12. prosince 2021.

Double deckery jsou dlouhé 14,8 m a jsou vybaveny motorem Scania o výkonu 450 hp. Jednopodlažní autobusy o délce 14,9 m budou vybaveny motorem o výkonu 320 hp. Všechny autobusy mohou jezdit na obnovitelná paliva HVO a bionaftu.

C.I.E.B
Zliner
Volvo DD