Vánoční tramvaje a trolejbusy opět zpříjemní sváteční měsíc
Pardubický vánoční trolejbus vyjede i letos. Foto DPMP
Další
Už od prvního adventního víkendu vyjedou do ulic měst vánočně vyzdobená vozidla. Do MHD přivezou sváteční atmosféru a potěší malé i velké cestujících. A to letos hodně potřebujeme.
Úterý, 24. listopadu 2020, rebus
V pardubických ulicích se vánoční trolejbus objeví už v sobotu 28. listopadu. Po loňské úspěšné premiéře se dopravní podnik rozhodl v této milé tradici pokračovat a na pravidelné trolejbusové linky nasazovat tento vánočně nasvícený a nazdobený trolejbus od prvního adventního víkendu až do Tří králů. "Těší nás, že můžeme přivézt našim cestujícím sváteční atmosféru a radost jako poděkování a povzbuzení do časů příštích," uvádí dopravní podnik.

Plzeňanům se vánoční tramvaj představí také na první advent. V neděli 29. listopadu vyjede z vozovny Slovany na svou první okružní jízdu. Zpříjemňovat předvánoční čas bude v Plzni již potřetí a stejně jako v minulém roce bude kromě vnějšího polepu vyzdoben i interiér vozu. Od pondělí pak bude vánoční tramvaj  vozit cestující na pravidelné lince 2., o víkendech na lince 4.

V předešlých dvou letech jsme na naši vánoční tramvaj dostávali velké množství pozitivních ohlasů od malých i velkých cestujících. Rozhodli jsme se proto v tradici pokračovat i letos. Myslím, že zvláště v této nelehké době je třeba šířit radost a věřím, že vánoční tramvaj vykouzlí na tvářích lidí v ulicích nejeden úsměv,“ uvádí Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva Plzeňských městských dopravních podniků.

Na výzdobě tramvaje se intenzivně pracovalo skoro celý týden. Kromě celoplošného polepu, na kterém se letos objevují i dominanty plzeňského náměstí, je tramvaj vyzdobena přibližně dvěma tisíci světýlek a také vánočními dekory v interiéru. Přenášet vánoční náladu tak na cestující bude i po dobu jízdy.


Pardubický vánoční trolejbus. Foto DPMP
Také vánoční tramvaj pro Plzeň se už připravuje. Foto PMDP
Doporučujeme
Výstavy a veletrhy
Sdružení pro dopravní telematiku
TEZAS
BUSE