Vánoční dárek SAD Žilina: Nová Iveco Crossway
Nová Iveco Crossway v SAD Žilina. Foto SAD Žilina
Další
Stejně jako před rokem, i letos před Vánoci přijelo do SAD Žilina 30 autobusů Iveco Crossway.
Čtvrtek, 23. prosince 2021, rebus
SAD Žilina ve spolupráci se Žilinským samosprávným krajem uvádí v předvánočním čase do provozu 30 nových autobusů Iveco Crossway. Autobusy jsou vybaveny motory Euro 6 a samohasícím systémem. K výbavě patří již v současné době standardně USB porty (v prostoru pro kočárky), Wi-Fi a LCD monitory. Stejný typ vozů koupil dopravce před rokem.

Po zařazení těchto autobusů do provozu bude mít dopravce 60 autobusů s USB porty, 242 vozů s Wi-fi připojením, z toho 190 i s LCD monitory. Z třiceti nových modrých dvanáctimetrových autobusů s obsaditelností 43 sedících cestujících je 13 autobusů nízkopodlažních. Nízká nástupní výška podlahy mezi předními a středními dveřmi umožňuje snadnější nástup a výstup pro imobilní cestující a rodiče s kočárky. Takových autobusů bude mít s novými vozy SAD Žilina v příměstské dopravě 43 kusů.

"Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo opět v tento předvánoční čas společně se Žilinským samosprávným krajem investovat finanční prostředky do nových autobusů Iveco Crossway. Zajišťujeme dopravu v tomto regionu již více než 70 let a modernizací vozového parku, neustále zvyšujeme kvalitu poskytovaných služeb a podporujeme tak rozvoj veřejné dopravy v Žilinském kraji. Věříme, že cestující budou s novými autobusy, které jim zaručí komfort a pohodlí během cestování, spokojeni“, uvedl Peter Pobeha, generální ředitel společnosti SAD Žilina.
Třicet nových autobusů Iveco Crossway dorazilo do SAD Žilina před Vánoci 2021. Foto SAD Žilina
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD