Vandalové ve Zlíně poškodili osm automatů na jízdenky
Zřejmě po nočním útoku vandala nefungovaly o víkendu ve Zlíně některé automaty na jízdenky. Ilustrační foto DSZO
Zřejmě po silných úderech vyřadil přístroje zatím neznámý pachatel z provozu a znemožnil lidem nákup jízdenek. Peníze z nich ale nezískal a hledá ho policie.
Pondělí, 18. října 2021, rebus
Mimo provoz se během noci ze soboty 16. na neděli 18. října, asi do 4 hodin ráno, ocitlo ve Zlíně postupně osm automatů na prodej jízdenek MHD. Při zpětném vyhodnocení dat, která automaty při svém provozu shromažďují a odesílají servisním pracovníkům, to podle časového rozložení vypadalo, jako by se pachatel útoku na automaty pohyboval pěšky od Krajské nemocnice T. Bati směrem do centra města. Sice se mu nepodařilo žádný z automatů vykrást, ale pravděpodobně silnými údery či kopanci způsobil, že ochranná automatika, která je citlivá na nárazy, vyřadila přístroje z provozu. Za účelem jejich opětovného zprovoznění objížděl automaty celé nedělní dopoledne servisní technik Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO). Automat na zastávce Slovenská se mu v neděli ani oživit nepodařilo.

Automaty na jízdenky občas mohou mít poruchu. Ale ještě nikdy se nestalo, aby jich za noc přestal fungovat větší počet. Mnozí cestující si samozřejmě během noci i dopoledne stěžovali, že automaty nefungují a že si musí kupovat dražší jízdenky u řidiče nebo přes SMS,“ popsal situaci dispečer Zdeněk Churý.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) oznámila napadení automatů policii.

Rošero P
IDOS