V Žilinském kraji vozí cestující nové autobusy ARRIVY SK
Autobusy Iveco Crossway pro Žilinský kraj. Foto Arriva
Příměstskou dopravu na Oravě a Liptově na Slovensku posílily nové autobusy IVECO. ARRIVA pořídila deset nových vozů Crossway.
Středa, 03. března 2021, rebus
Cestující v Žilinském samosprávném kraji v okolí Námestova, Dolního Kubína, Liptovského Mikuláše, Trstené, Martina, Žiliny a Ružomberka vozí od února deset nových autobusů IVECO Crossway PRO 12 m, Line 12 m a 10,7 m. Podle typu mají kapacitu 42 až 57 míst k sezení a až 21 na stání. Dnes už samozřejmostí je vybavení informačními panely, klimatizací a WiFi. Pro zvýšení bezpečnosti je ve vozech kamerový systém.

"Obnovou vozového parku se sníží průměrný věk autobusů v našem regionu a zvýší se úroveň a kvalita cestování. Věříme, že investice do nových moderních autobusů, ale i autobusových zastávek a informačních technologií budou motivovat lidi cestovat veřejnou dopravou, kterou upřednostní před individuální dopravou osobními auty. Díky aktivní spolupráci se Žilinským krajem se nám společně daří poskytovat obyvatelům a návštěvníkům Liptova a Oravy stále kvalitnější a modernější veřejnou dopravu," uvedl Karol Petőcz, výkonný ředitel ARRIVA Liorbus.

Rošero P
IDOS