V italské Piacenza přivítali autobusy Crossway z České republiky
Prvních osm nových autobusů z plánu na velkou obnovu v Piacenza pochází z České republiky. Foto Autobusweb.com
Další
Společnost Società Emiliana Trasporti Autofiloviari a zástupci města Piacenza v Emilia-Romagna představili 5. listopadu osm nových autobusů Iveco Crossway. A následovat budou další.
Úterý, 09. listopadu 2021, rebus
Na náměstí Piazzetta Mercanti v Piacenza se slavnostního představení nových autobusů Iveco Crossway zúčastnila starostka města a prezidentka stejnojmenné provincie v regionu Emilia-Romagna Patrizia Barbieri, Antonio Nicolini, Francesco Patrizi a Fabio Callori (prezident, generální ředitel a člen představenstva Società Emiliana Trasporti Autofiloviari - SETA), zástupci Iveco Bus, jeho dealera Maresca & Fiorentino a řada dalších osobností. S příjezdem prvních osmi nových autobusů, které vyrobili v závodě Iveco ve Vysokém Mýtě, začíná město a SETA s výraznou obnovou vozového parku, která má do dvou let zefektivnit dopravní obslužnost a přinést nižší dopad na životní prostředí a rozvoj udržitelné mobility. 40 % se na financování podílí region Emilia-Romagna, ze 30 % místní úřady a zbývajících 30 % zaplatí SETA.

Sedm vozidel Crossway Line Euro VI má délku 12 metrů a pojme až 75 cestujících (46 sedících), jeden autobus je ve 14metrové verzi se 108 místy (59 k sezení). Dalších pět přijede ještě do konce letošního roku. V první polovině příštího roku je plánováno dalších 17 vozů, část bude poháněná metanem, a to jak ve verzi mild hybrid pro městskou dopravu, tak v LNG verzi. Nákup je součástí  společného regionálního výběrového řízení, do kterého se kromě SETA zapojily také dopravní společnosti Tper, Tep a Start Romagna.

Také italské provozovatele veřejné dopravy tvrdě postihla pandemie. "Dopravci pro zajištění kontinuity služeb a bezpečnosti cestujících a pro udržení ekonomické rovnováhy, čelí velmi složitým výzvám. Náš investiční plán a první nové autobusy jsou součástí strategie pro obnovení důvěry a návratu do veřejné dopravy," uvedl prezident SETA Antonio Nicoli. V Piacenza plánují do roku 2023 nakoupit přes šedesát nových vozidel. V celé provincii pak asi 270 kusů.

Autobusweb.com

Představení nových vozů občanům města Piacenza v regionu Emilia-Romagna 5. listopadu proběhlo za účasti starostky města a dalších osobností. Jde totiž o zahájení velké obnovy flotily SETA. Foto Autobusweb.com
C.I.E.B
Zliner
Volvo DD