Putování po Českém Švýcarsku zpříjemní nová autobusová linka
Ilustrační foto OPSČŠ
V centrální části národního parku mezi Jetřichovicemi a Mezní Loukou vozí turisty o víkendu autobus. I v zimě nabízí tento kraj zajímavé výlety.
Pátek, 20. listopadu 2020, rebus
Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko (OPSČŠ) společně s Ústeckým krajem zpříjemní návštěvníkům putování po Českém Švýcarsku. Zimní varianta linky 434 mezi Mezní Loukou a Jetřichovicemi vyjíždí letos poprvé. Ústecký kraj linku provozuje a financuje.

Jedná se o zcela novou službu veřejnosti. Propojení Jetřichovic a Mezní Louky v zimním období doposud nikdy neexistovalo. Napomáháme tak rozvoji nabídek v turismu mimo hlavní turistickou sezonu. Autobus umožní individuální výlety v Jetřichovických skalách bez nutnosti vracet se okruhem na místo startu výletu“, říká Jiří Rak, manažer OPSČŠ.

Autobus 434 odjíždí z Jetřichovic (zastávka Hostinec u restaurace Pražák) v sobotu, neděli a svátek od 7. listopadu do konce března 2021 vždy v 8:40 a 16:40. Zpět z Mezní Louky jede v 8:59 a 16:59. Zároveň je spoj přímo propojen s linkou 436 Děčín – Srbská Kamenice – Jetřichovice, s odjezdem z Děčína v 8:01, resp. v 16:01, jede přímo bez přestupu v Jetřichovicích přes Vysokou Lípu na Mezní Louku. Spoje od Mezní Louky v Jetřichovicích nekončí, ale pokračují po lince 436 přes Srbskou Kamenici do Děčína. Na Mezní Louce navazují spoje linky 438 směr Hřensko a Děčín v 9:05 a 17:05. Opačně od Hřenska přijíždí linka 438 na Mezní Louku v 8:44, resp. 16:44, kde navazují již zmíněné nové spoje linky 434 do Jetřichovic.

Turistům se nabízí  řada pěkných pěších tras:


Jetřichovice – Kaple Kny – Šaunštejn - Mezní Louka (a zpět busem)
Jetřichovice – Rudolfův kámen – Pohovka – Šaunštejn – Vysoká Lípa
Vysoká Lípa – Ptačí kámen – Mezní Louka – Mezní můstek – rozhledna Janov – Hřensko

OPSČŠ i odbor dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje jsou přesvědčeni, že i přes pandemii si toto spojení nalezne postupně oblibu mezi veřejností. Počet spojů se pak příští rok může rozšířit i na všední dny.


Rošero P
IDOS