Trolejbusy Solaris Trollino s výzbrojí ze Škoda Electric znovu míří do Rumunska
11 trolejbusů má být v provozu na začátku roku 2022 ve městě Târgu Jiu. Vozy s českou elektrovýzbrojí bude mít už osm rumunských měst. Z Česka budou i infopanely.
Čtvrtek, 11. února 2021, rebus
Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation se bude významně podílet na výrobě nových trolejbusů Solaris Trollino 12 do Rumunska. Plzeňská firma začne již v letošním roce dodávat kompletní elektrovýzbroj pro celkem 11 nových plně nízkopodlažních trolejbusů pro rumunské město Târgu Jiu, které leží na úpatí Karpat.

Škoda Electric zajistí i finální montáž trolejbusů a testování vozidel v Plzni. Cestující se mohou těšit na maximální pohodlí – vozy budou například plně klimatizované,“ vysvětluje obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Dvanáctimetrová vozidla pro Târgu Jiu budou mít bezbariérový přístup a nabídnou například i nástupní plošinu pro vozíčkáře, vybaveny budou Wi-Fi, kamerovým systémem a dalšími zařízeními zvyšující pohodlí cestujících. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku. Finálním dodavatelem nových trolejbusů pro rumunské zákazníky je společnost Solaris. 

Informační panely dodá do vozidel společnost Bustec. Ta v poslední době vybavila několik desítek autobusů Solaris, ale i Mercedes-Benz nebo Karsan pro několik rumunských měst a dodává i informační panely na zastávky.

V Rumunsku se v posledních letech daří také Škodě Electric . „Celkem bude v Rumunsku jezdit více než 170 trolejbusů s výzbrojí ze Škodovky. Naše vozidla úspěšně jezdí například v Kluži, Brašově, Temešváru, Galati nebo Baia Mare,“ říká Pavel Kuch. Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a v severní Americe.
ZIEHL-ABEGG CZ
Volvo electric